Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 198

VIII. Henrik udvarában. Egy korszak arculata versekben és rajzokban. A verseket válogatta és fordította: Mészöly Dezső. A Holbein-portrékat válogatta és fényképezte Rácz István. Bp., 1984, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bakelit lemez-melléklettel. Mészöly Dezső által dedikált!
19378.

Rufpreis:
3 000 HUF

Richard Sennett: A közéleti ember bukása. Ford.: Boross Anna. Helikon Universitas Művelődéstörténet. Bp., 1998., Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
19379.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Marczali Henrik: A reformatio kora. Nagy képes világtörténet VII. köt.: Az újkor. I. rész. Bp., é.n. (cca 1900), Franklin-Társulat - Révai. Szövegközti és egészoldalas képekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány sérült, kijáró lappal, egy lapon szakadásból eredő hiánnyal.
19380.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ablonczy Balázs: Teleki Pál. Bp., 2005., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
19381.

Rufpreis:
3 000 HUF

Garda Dezső: A forradalom katonái Csíkban és Gyergyóban 1848-1849. DEDIKÁLT Dr. Szigethy Anna (1948-2023) vezető főorvos, pszichiáter, addiktológus, neurológus, pszichoterapeuta, családterapeuta részére! Csíkszereda, 1998, Alutus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19382.

Rufpreis:
2 400 HUF

E. Digby Baltzell: The protestant establishment. Aristocracy & caste in America. New York,1966.,Vintage Books. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az elülső borítón kis sérüléssel.
19383.

Rufpreis:
3 000 HUF

A szocziáldemokráczia kátéja. Kérdésekben és feleletekben. II. rész. Igaz tanok a magyar munkásnépnek. Irta: a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár IX. füzet. Bp., 1895, Népszava (Gutenberg-ny.), 24 p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
19384.

Rufpreis:
2 400 HUF

Duby-Lardreau: Párbeszéd a történelemről. Bp., 1993, Akadémiai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19385.

Rufpreis:
2 400 HUF

Felipe M. Arconada: Spanyolország, a jenkik gyarmata. Ford.: Róna Ilona. Bp., 1953, Szikra. Kiadói papírkötés.
19386.

Rufpreis:
2 400 HUF

Leleplező dokumentumok a koreai háború kirobbantásáról. Ford.: Kepes András. Bp., 1951, Szikra. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, gerincen kis szakadással.
19387.

Rufpreis:
2 400 HUF

A jobboldali nézetektől az osztályárulásig. Adalékok Nagy Imrének és csoportjának elméleti és gyakorlati tevékenységéhez 1947-1956. Kézirat gyanánt. 74. számú, számozott példány. Bp., 1957, Kossuth, 131+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.
19388.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 7. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
19389.

Rufpreis:
2 800 HUF
9

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF