VIII. Henrik udvarában. Egy korszak arculata versekben és rajzokban. A verseket válogatta és fordította: Mészöly Dezső. A Holbein-portrékat válogatta és fényképezte Rácz István. Bp., 1984, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bakelit lemez-melléklettel. Mészöly Dezső által dedikált!
Richard Sennett: A közéleti ember bukása. Ford.: Boross Anna. Helikon Universitas Művelődéstörténet. Bp., 1998., Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Marczali Henrik: A reformatio kora. Nagy képes világtörténet VII. köt.: Az újkor. I. rész. Bp., é.n. (cca 1900), Franklin-Társulat - Révai. Szövegközti és egészoldalas képekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány sérült, kijáró lappal, egy lapon szakadásból eredő hiánnyal.
Garda Dezső: A forradalom katonái Csíkban és Gyergyóban 1848-1849. DEDIKÁLT Dr. Szigethy Anna (1948-2023) vezető főorvos, pszichiáter, addiktológus, neurológus, pszichoterapeuta, családterapeuta részére! Csíkszereda, 1998, Alutus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
E. Digby Baltzell: The protestant establishment. Aristocracy & caste in America. New York,1966.,Vintage Books. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az elülső borítón kis sérüléssel.
A szocziáldemokráczia kátéja. Kérdésekben és feleletekben. II. rész. Igaz tanok a magyar munkásnépnek. Irta: a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár IX. füzet. Bp., 1895, Népszava (Gutenberg-ny.), 24 p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
A jobboldali nézetektől az osztályárulásig. Adalékok Nagy Imrének és csoportjának elméleti és gyakorlati tevékenységéhez 1947-1956. Kézirat gyanánt. 74. számú, számozott példány. Bp., 1957, Kossuth, 131+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.