Deák Ferenc élete és kora. Szerk.: Hegybíró Éva. hn., 2003, Pannonica. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Történeti Bibliográfia (1825-1867) III. kötet. Politika, jog, oktatás-iskolák, tudomány, művészet, sajtó, vallás-egyházak. Szerk. a Történettudomány Intézet munkaközössége. Bp., 1950, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Hanák Péter (szerk.): Hogyan éltek elődeink? Fejezetek a magyar művelődés történetéből. Bp., 1980, Gondolat. Ajándékozási sorokkal. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Fülöp-Miller René: Rasputin a szent ördög. Az orosz csodatevő és a nők. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp., [1927], Dick Manó, 448 p.+ 32 (fekete-fehér képek) t.+ 1 kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal, egy lap kijár.
Sebestyén Gyula: A magyar nemzet története a mohácsi vésztől napjainkig. A gimnázium és reáliskola IV. osztálya számára. Bp., 1910, Franklin-Társulat, 136+(2) p. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.
Dr. Balanyi György: Világpolitika. A világtörténet legújabb fejezete (1871-1914). Kultura és Tudomány. Bp., 1918, Franklin-Társulat, 274 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
Deák Ágnes: A koronás Wargha. Egy kettős ügynök Kossuth és a császári rendőrség szolgálatában. Bp., 2010, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Keitel vezértábornagy visszaemlékezései. Szerk., az előszót, a tanulmányt és a jegyzeteket írta: Sipos Péter. Ford.: S. Nyírő József, Zalai Edvin. Bp., 1997, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.