Heiszler Vilmos - Szakács Margit - Vörös Károly: Ein Photoalbum aus dem Hause Habsburg. Wien-Köln-Graz, 1989, Böhlau Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Az őszinteség két napja. 1956 szeptember 29-30. Az RMP Kolozs Tartományi Bizottságánál kolozsvári és marosvásárhelyi írókkal, szerkesztőkkel tartott gyűlés jegyzőkönyvei és más dokumentumok. Sajtó alá rendezte, bev. tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Benkő Levente. Kolozsvár, 2007, Polis. Kiadói papírkötés.
Sarabianow, Wl[adimir]: An der Schwelle des zweiten Jahrzehnts. Hamburg - Berlin, 1927 Carl Hoym Nachfolger. Német nyelven. Kihajtható térkép melléklettel. Kiadói papírkötés, kiadói sérült papírborító és címlap elvált a könyvtesttől, részben sérült lapokkal.
Losonczy Géza: A középosztály válsága. Bp.,1947,MKP Politikai Akadémia, (Szikra-ny.) Kiadói papírkötés. + A Jugoszláv Kommunista Párt hibás politikájáról. Bp., 1948, Szikra. Kiadói papírkötés.
Antonio Gramsci: Levelek a börtönből. Ford.: Róna Irén. Palmiro Togliatti bevezető tanulmányával. Bp., 1949, Szikra. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. + Atanász Sztojkov: Az utolsó szó. Bolgár ellenállók búcsúlevelei. Ford.: Bíró András, verseket Vass István fordította. Bp., én., Révai. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. I-IV. köt. Bp., [1957], Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztráltak. Kiadói papírkötések, az egyik gerince kissé sérült, egy borítón jegyzettel.
Magyar Történelmi Archívum 1 mappája: benne kb. 8 borítéknyi témával. Kiadói aranyozott műbőr-mappában. + Documenta Vaticana, nagyrészt üres mappája, 1 témával.
Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Ford.: Fülöp Zsigmond. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa, 472+(8) p.+ 5 (színes) t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként foltos lapokkal.