Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 198

Guba Ildikó: ,,A halál nem program". Buday-Goldberger Leó élete. (A szerző által dedikált!) Bp., 2014, Óbudai Múzeum. Kiadói papírkötés.
19390.

Rufpreis:
2 000 HUF

Heiszler Vilmos - Szakács Margit - Vörös Károly: Ein Photoalbum aus dem Hause Habsburg. Wien-Köln-Graz, 1989, Böhlau Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19391.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az őszinteség két napja. 1956 szeptember 29-30. Az RMP Kolozs Tartományi Bizottságánál kolozsvári és marosvásárhelyi írókkal, szerkesztőkkel tartott gyűlés jegyzőkönyvei és más dokumentumok. Sajtó alá rendezte, bev. tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Benkő Levente. Kolozsvár, 2007, Polis. Kiadói papírkötés.
19392.

Rufpreis:
2 000 HUF

Teleki Sándor: Emlékezzünk régiekről. Emlékezések és levelezés. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Csetri Elek. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói papírkötés.
19393.

Rufpreis:
2 800 HUF

Sarabianow, Wl[adimir]: An der Schwelle des zweiten Jahrzehnts. Hamburg - Berlin, 1927 Carl Hoym Nachfolger. Német nyelven. Kihajtható térkép melléklettel. Kiadói papírkötés, kiadói sérült papírborító és címlap elvált a könyvtesttől, részben sérült lapokkal.
19394.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Losonczy Géza: A középosztály válsága. Bp.,1947,MKP Politikai Akadémia, (Szikra-ny.) Kiadói papírkötés. + A Jugoszláv Kommunista Párt hibás politikájáról. Bp., 1948, Szikra. Kiadói papírkötés.
19395.

Rufpreis:
1 200 HUF

Antonio Gramsci: Levelek a börtönből. Ford.: Róna Irén. Palmiro Togliatti bevezető tanulmányával. Bp., 1949, Szikra. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. + Atanász Sztojkov: Az utolsó szó. Bolgár ellenállók búcsúlevelei. Ford.: Bíró András, verseket Vass István fordította. Bp., én., Révai. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
19396.

Rufpreis:
1 200 HUF

Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. I-IV. köt. Bp., [1957], Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztráltak. Kiadói papírkötések, az egyik gerince kissé sérült, egy borítón jegyzettel.
19397.

Rufpreis:
2 000 HUF

Huszár Tibor: Kádár 1-2. kötet. Kádár János politikai életrajza 1912-1956. Bp.,2003, Szabad Tér-Kossuth. Második, javított kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19398.

Rufpreis:
2 000 HUF

Egy közép-európai birodalom. Az Osztrák-Magyar Monarchia 1867-1918. Szerk.: Gáspár Zsuzsa. Bp.,2008, Officina '98. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19399.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyar Történelmi Archívum 1 mappája: benne kb. 8 borítéknyi témával. Kiadói aranyozott műbőr-mappában. + Documenta Vaticana, nagyrészt üres mappája, 1 témával.
19400.

Rufpreis:
2 800 HUF

Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Ford.: Fülöp Zsigmond. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa, 472+(8) p.+ 5 (színes) t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
19401.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF