Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 198

Geschichte der Revolution Spaniens und Portugals und besonders des daraus entstandenen Krieges. Erster Band. Von 1807 bis Oktober 1808. Berlin - Posen - Bromberg, 1826., Ernst Sigfried Mittler, X+555+2 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval.
19342.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

Angol rémuralom Cireneicaban. Róma, 1941, Népművelésügyi Minisztérium. Tiltólistás. Kiadói papírkötés, sérült, kopottas állapotban.
19343.

Rufpreis:
10 000 HUF

Képszabadság 1-4. Válogatás az Népszabadság Egyedülálló Fotóarchívumából. Szerk.: N. Kósa Judit. Képszerk.: Rédei Ferenc. 1. köt.: "Átkos" pillanatok. 2. köt.: "Ha végre itt a nyár...". 3. köt. : "Holnapra megforgatjuk." 4. köt.: A technika csodái. Népszabadság Retro 1-4. Pécs, 2015, Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19344.

Rufpreis:
8 000 HUF

Gróf Széchenyi István beszédei. A Magyar T. Akadémia megbizásából összegyüjtötte s jegyzetekkel kisérte: Zichy Antal. Gróf Széchenyi István Munkái II. köt. Bp., 1887, Athenaeum, IX+(1)+630+(4) p. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, a szövegben helyenként ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
19345.

Rufpreis:
4 000 HUF

I. V. Sztálin művei 1-13. + Plusz egy 9 kötettel. Bp., 1949-1952, Szikra. Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopott borítókkal, a plusz kötet volt könyvtári példány. Egyben ritka!
19346.

Rufpreis:
8 000 HUF

Csatári Dániel: Forgószélben. Magyar-román viszony. Bp., 1968, Akadémiai. Változatlan lenyomat. Megjelent 800 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
19347.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bossuet, Jacques-Bénigne:  Compendium universae historiae ad orbe condito ad Carolum Magnum, cui accedunt series religionis, et imperiorum vices. E gallico Jaconi Benigni Bousset. [Eger], Agriae, 1800. Typis Lycei Agriensis. 470 + [6] p. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus hitszónok, teológiai doktor, püspök, XIV. Lajos fiának, a trónörökösnek nevelője. A francia protestánsok ellen sokszor fellépő hitszónok lenyűgöző retorikai képességei révén került a Napkirály udvarába, ennek révén nyerte el nevelői feladatát is. Bousset doktornak a trónörökös erkölcsi és tudományos nevelésére írt, teológiai és erkölcstani alapozású világtörténelmi munkája a Teremtéstől Nagy Károlyig tekinti át a világtörténet folyamatait, arra intve fenséges olvasóját, hogy az ókori birodalmak felemelkedése és bukása mögött álló erkölcsi elveket mindenkor tartsa szem előtt. A munka eredeti nyelven először 1681-ben jelent meg, "Discours sur l'Histoire universelle' címmel, latin fordítása 1718-ban készült el. Példányunk a mű 1800. évi egri újrakiadásából származik. Néhány fametszetű könyvdísszel. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány levélen halvány lapszéli foltosság. Enyhén kopott, enyhén hiányos gerincű korabeli kartonkötésben, vörös festésű lapszélekkel.
19348.

Rufpreis:
8 000 HUF

Claire von Glümer: Mythologie der Deutschen. Leipzig, 1858, Otto Wigan, 256 p. Német nyelven. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, szakadt címlappal, régi intézményi bélyegzésekkel, (névbejegyzéssel a címlapon?) Rezsőfy György szárazbélyegzőjével és - - könyveiből bejegyzéssel.   [?Rezsőfy György (1843-1908) Csorna-premontrei kanonok, tanár, régiségtári őr.?]
19349.

Rufpreis:
6 000 HUF

19350.

Rufpreis:
1 800 HUF

Oswald Spengler: A nyugat alkonya. Fordította: Juhász Anikó, Csejtei Dezső, Simon Ferenc. Bp., 1995, Európa. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban.
19351.

Rufpreis:
6 000 HUF

Frederick Palmer: With my own eyes. A personal story of battle years. Indianapolis,1933.,The Bobbs-Merrill Co. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.  Frederick Palmer (1873-1958) amerikai újságíró és író.
19352.

Frederick Palmer: With my own eyes. A personal story of battle years. Indianapolis,1933.,The Bobbs-Merrill Co. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.

Frederick Palmer (1873-1958) amerikai újságíró és író.

Rufpreis:
6 000 HUF

Történelmi enciklopédia. Ford.: Nagy Viktória. 2003, Novum, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, 492p.
19353.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF