Helfferich, Karl:Die Vorgeschichte des Weltkrieges. Der Weltkrieg Bd. 1. Berlin, 1919, Ullstein. 229 p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban. Csak az 1. kötet (3 kötetben lenne teljes)!
Kecskeméthy Aurel: Vázlatok egy év történetéből (1860. október 20-1861. október), Pest, 1862. Emich. 234p. A magyar országgyűlés egyéni eseményei, érdekes történelmi dokumentum Modern vászonkötésben
Tomasz Jenő. A római földkérdés. (A köztársaság.) Parthenon-Tanulmányok 7. Bp., 1943,Parthenon (Franklin-ny.), 94+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés
Marczali Henrik: A legújabb kor története 1825-1880. Bp., 1892, Révai. Kiadói félbőr kötés, gerinc sérült, leesett darab a könyvben, viseltes állapotban.
Küzdöttünk híven a forradalomért. Képes röplapok az illegalitás idejéből. Összeáll. és a jegyzeteket írta: Gábor Imréné Orbán Ilona. Bp., 1961., MSZMP KB Párttörténeti Intézete,(Kossuth-ny.), XXIII+1+ p.+100 t. Kiadói félvászon-tokban, rajta lehúzható fém sínnel, a sín rozsdás, a borító kopott. Megjelent 4000 példányban.