Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a címlapon aláhúzással.
Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kiséretében. II.-ik füz. Pest, 1856. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 2 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) báró Andrásy Miklós Gömör megye Főispánja; Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal
Hermann Reuchlin: Geschichte Italiens von der Gründung der regierenden Dynastien bis zur Gegenwart. 2.-4. kötet. Lipcse, 1860, 1870,1873, Hirzel. Első kiadás. Német nyelven. Korabelii aranyozott egészvászon-kötésben, 2. kötet vaknyomásos díszítéssel és márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Négy kötetben teljes, 1. kötet hiányzik!
Kukorelli István Szoboszlai-Kiss Katalin: Aki a tízparancsolata szerint élt - Bibó István emlékezete. Bp., 2024. Gabriel Méry-RATIO, 268p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Sulyok Tamás köztársasági elnök előszavával. "Bibó István egész életén át töretlenül bízott az igazság erejében, mindvégig ragaszkodott a magas erkölcsi mérce nélkülözhetetlenségéhez és a keresztény tanítás forrásaihoz. Mint jogász a demokratikus államrend elsőbbségét és a törvények urlmának megkerülhetetlenségét vallotta. Mint politikus a köz javának szolgálatára esküdött fel, és az állampolgárok életének megkönnyítése foglalkoztatta. Tudományos életművének mondanivalója emberi helytállása hitelesítette. Elvei mellett mindvégig kitartott, sohasem alkudott meg. Az 1956-os forradalom minisztereként a forradalom leverésének drámai napján, egyedül a kormány tagjai közül, az Országházban maradt. Ember maradt az embertelenségben, és a szabadság híve maradt a fogság idején is. Bibó István különleges ember volt. Nem véletlenül mondták róla, hogy a munkássága a magyar demokrácia aranytartaléka. Érdemes jobban megismerni őt, gondolatait. Mindenkinek kezébe és szívébe jó érzéssel ajánlom Kukorelli István és Szoboszlai- Kiss Katalin róla szóló kötetét." Sulyok Tamás
Dupuis, Charles-François : Compendio del origen de todos los cultos por Dupuis. Burdeos, 1821. Pedro Beaume. 415p. Aranyozott egészbőr kötésben kisebb sérülésekkel / Fill leather binding with small damages
[Plutarkhosz]: Párhuzamos életrajzok Plutarchból. Hellenből ford. Székács József. Hellen Classicusok magyar fordításokban III. köt. Pest, 1847., Eggenberger J. és Fia. XIII+3+395 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány foltos lappal.
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó) Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] +142 + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
[Pöschl]: Plaudereien eines pensionirten Hauptmannes über Magnatenerziehung und vaterländische Politik. Raab [Győr], 1866, Victor Sauerwein, 2+VIII+8+229+1 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, foltos lapokkal, a címlapon címkenyomokkal.
Strada Ferenc: Izdenczy József az államtanács első magyar tagja. [Bp.], 1943, (Sárkány-ny.), 98 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, két lapszélen szakadásokkal, de belül ezt leszámítva jó állapotban. Báró Izdenczy József (1733-1811) államtanácsos, politikai író, 1785-től államtanácsos, az Államtanács első magyar tagja.
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, kissé sérült papírborítóval
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.