Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

A magyar öntudat kistükre. Harmadik kiadás. Budapest, 1941. A Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. Magy. Egyetemi Nyomda). 175 + [1] p. Az utolsó levélen és a belső borítón apró tintafolt. A magyarságtudományi áttekintés után a téma bibliográfiája. A munka első kiadása 1935-ben jelent meg, a hungarológiai mű első két kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19627.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

19628.

Rufpreis:
2 800 HUF

Pest-budai hivatali utasítások a XVIII. században. Szerk.: Bónis György. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai VI. Bp., 1974, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói egészvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19629.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19630.

Rufpreis:
2 000 HUF

19631.

Rufpreis:
2 000 HUF

19632.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

19633.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szabó István: Levéltári útmutató. Tájékoztatás a magyarországi református egyház levéltárairól kibocsátott szabályrendeletekhez. Bp., 1941.,Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventje, (Bethlen Gábor-ny.), 86+1 p. Kiadói papírkötés.
19634.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

19635.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

Endrei Walter: Patyolat és posztó. Bp., 1989., Magvető. Kiadói papírkötés.
19636.

Rufpreis:
1 200 HUF

19637.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Lendvai, Paul:  Die Ungarn. Eine tausenjähringe Geschichte. (Dedikált.) (München, 2001). Wilhelm Goldmann Verlag (Druck: GGP Media GmbH., Pössneck). 633 + [7] p. + 12 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,A legkedvesebb Excellenciát és Elkét ölel[i] Pali. 26. 3". --- Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíró, televíziós műsorvezető, befolyásos Kelet-Közép-Európa-kommentátor. Újságírói felkészültséggel megírt Magyarország-történetét oldalszámozáson belül számos egész oldalas térkép kíséri. A sajtó a legmelegebb hangon üdvözölte az először 1999-ben megjelenő történeti munkát, mely méltatásokból kisebb csokorra való olvasható a hátsó borítón. Példányunk a harmadik kiadásból származik. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19638.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF