Désiré de Bernáth: Cléopátre. Se Vie - Son Régne. Traduction Francaise revue par André Leval. Paris,én.,Félix Alcan. Francia nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, sérült gerinccel és sérült kötéssel.
Asztalos Miklós - Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, X+560 p.+ 23 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, egy tábla hiánnyal.
- Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, 1 t. + 217 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal, egy kijáró lappal