https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Bethlen István, gróf: Gróf Apponyi Albert emlékezete. MTA ELhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXII. köt. 5. sz. Bp., 1934, MTA, a címlap és az elülső borító leszakadt, 4 p.+ 1 t.+33 p.
1
19651.

Bethlen István, gróf: Gróf Apponyi Albert emlékezete. MTA ELhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXII. köt. 5. sz. Bp., 1934, MTA, a címlap és az elülső borító leszakadt, 4 p.+ 1 t.+33 p.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Reuss Zsófia: Nelson élete és kora. Bp., 1907, Lampel R. Kiadói papírkötés, szakadozot, foltos borítóval.
1
19652.

Reuss Zsófia: Nelson élete és kora. Bp., 1907, Lampel R. Kiadói papírkötés, szakadozot, foltos borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Történettudományi különlenyomatok: Hölvényi György: A magyar jezsuita történetírók és a jezsuita rend, 18p. foltos lapokkal.; Horváth Róbert: A statisztikai módszer és elmélet kérdései Berzeviczy Gergely műveiben, Bp., 1972. Stastisztika 138p + 12 kih tábla; Podhradszky György: Kollár János és a budapesti Egyetemi Könyvtár kapcsolatai. 39-46p.
1
19653.

Történettudományi különlenyomatok: Hölvényi György: A magyar jezsuita történetírók és a jezsuita rend, 18p. foltos lapokkal.; Horváth Róbert: A statisztikai módszer és elmélet kérdései Berzeviczy Gergely műveiben, Bp., 1972. Stastisztika 138p + 12 kih tábla; Podhradszky György: Kollár János és a budapesti Egyetemi Könyvtár kapcsolatai. 39-46p.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Seventh International Congress on the Enlightenment : introductory papers. Budapest 26 July - 2 August, 1987. Septiéme congrés international des lumieéres: rapports préliminaires. Budapest 26 juillet-2 aout 1987. Oxford, 1987, The Voltaire Foundation. Francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés, néhány bejelöléssel.
1
19654.

Seventh International Congress on the Enlightenment : introductory papers. Budapest 26 July - 2 August, 1987. Septiéme congrés international des lumieéres: rapports préliminaires. Budapest 26 juillet-2 aout 1987. Oxford, 1987, The Voltaire Foundation. Francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés, néhány bejelöléssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval
1
19655.

Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
1
19656.

Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Zahl der Gebote:
2
 
A körmendi Batthyány-levéltár reformációra vonatkozó oklevelei I. 1527-1925. Iványi Béla anyaggyűjtése. Sajtó alá rendezte: Szilasi László. Mályus Elemér előszavával. Szerkesztő, Szilasi László által DEDIKÁLT példány! Kézzel számozott, 006. számú példány! Adattár a XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 29/1. Szeged, 1990, József Attila Tudományegyetem, XXIII+345 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
1
19657.

A körmendi Batthyány-levéltár reformációra vonatkozó oklevelei I. 1527-1925. Iványi Béla anyaggyűjtése. Sajtó alá rendezte: Szilasi László. Mályus Elemér előszavával. Szerkesztő, Szilasi László által DEDIKÁLT példány! Kézzel számozott, 006. számú példány! Adattár a XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 29/1. Szeged, 1990, József Attila Tudományegyetem, XXIII+345 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval Hátsó hiányzik
1
19658.

Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval Hátsó hiányzik

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.;  II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.;  III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.;  IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az egyik borító foltos, egy másik borító kissé foltos.
1
19659.

Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.; II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.; III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.; IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az egyik borító foltos, egy másik borító kissé foltos.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Foltinyi István - Kobek József: A csecstói középkori templom és temetők. Különlenyomat az Alföldi Tudományos Intézet 1944-1945-i Évkönyvéből, 42 p. hn., 1945, Alföldi Tudományos Intézet, 42 p. Borítóhiánnyal, széteső állapotban. Felvágatlan lapokkal.   Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
1
19660.

Foltinyi István - Kobek József: A csecstói középkori templom és temetők. Különlenyomat az Alföldi Tudományos Intézet 1944-1945-i Évkönyvéből, 42 p. hn., 1945, Alföldi Tudományos Intézet, 42 p. Borítóhiánnyal, széteső állapotban. Felvágatlan lapokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Fodor István: A magyarság baltikumi és skandináviai kapcsolatai a IX-XI. században. (A régészeti leletek alapján.) A szerző, Fodor István (1943-2021) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Szolnok, 1981, Damjanich János Múzeum, 85-89 p.
1
19661.

Fodor István: A magyarság baltikumi és skandináviai kapcsolatai a IX-XI. században. (A régészeti leletek alapján.) A szerző, Fodor István (1943-2021) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Szolnok, 1981, Damjanich János Múzeum, 85-89 p.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Magyar Könyvtár 36. Bp., 1898, Lampel R., (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, részben javított borítóval.
1
19662.

Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Magyar Könyvtár 36. Bp., 1898, Lampel R., (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, részben javított borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse