Bethlen István, gróf: Gróf Apponyi Albert emlékezete. MTA ELhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXII. köt. 5. sz. Bp., 1934, MTA, a címlap és az elülső borító leszakadt, 4 p.+ 1 t.+33 p.
Történettudományi különlenyomatok: Hölvényi György: A magyar jezsuita történetírók és a jezsuita rend, 18p. foltos lapokkal.; Horváth Róbert: A statisztikai módszer és elmélet kérdései Berzeviczy Gergely műveiben, Bp., 1972. Stastisztika 138p + 12 kih tábla; Podhradszky György: Kollár János és a budapesti Egyetemi Könyvtár kapcsolatai. 39-46p.
Seventh International Congress on the Enlightenment : introductory papers. Budapest 26 July - 2 August, 1987. Septiéme congrés international des lumieéres: rapports préliminaires. Budapest 26 juillet-2 aout 1987. Oxford, 1987, The Voltaire Foundation. Francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés, néhány bejelöléssel.
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
A körmendi Batthyány-levéltár reformációra vonatkozó oklevelei I. 1527-1925. Iványi Béla anyaggyűjtése. Sajtó alá rendezte: Szilasi László. Mályus Elemér előszavával. Szerkesztő, Szilasi László által DEDIKÁLT példány! Kézzel számozott, 006. számú példány! Adattár a XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 29/1. Szeged, 1990, József Attila Tudományegyetem, XXIII+345 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval Hátsó hiányzik
Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.; II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.; III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.; IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az egyik borító foltos, egy másik borító kissé foltos.
Foltinyi István - Kobek József: A csecstói középkori templom és temetők. Különlenyomat az Alföldi Tudományos Intézet 1944-1945-i Évkönyvéből, 42 p. hn., 1945, Alföldi Tudományos Intézet, 42 p. Borítóhiánnyal, széteső állapotban. Felvágatlan lapokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Fodor István: A magyarság baltikumi és skandináviai kapcsolatai a IX-XI. században. (A régészeti leletek alapján.) A szerző, Fodor István (1943-2021) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Szolnok, 1981, Damjanich János Múzeum, 85-89 p.
Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Magyar Könyvtár 36. Bp., 1898, Lampel R., (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, részben javított borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.