Féja Géza: Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, MEFHOSZ, 243+(11) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. A címlapon Szigethy Attila (1912-1957) politikus, az '56-os forradalom résztvevőjének névbélyegzőjével.
Keveházi Katalin: Melanchton és a Wittenbergben tanult magyarok az 1550-es évektől 1587-ig. Adalékok Melanchton magyarországi recepciójának első évszázadához. Dissertationes Ex Bibliotheca Universitatis Attila József Nominatae 10. Szeged, 1986, Hungaria. Kiadói papírkötés.
Lipták László: Egy veszedelmes nép... Bp., 1937, Cserépfalvi, 136+(8) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel, a papírborító sérült, két részre vált. A Cserépfalvi kiadó 1937-ben adta ki az Eckhardt Tibor által fémjelzett Kisgazdapárt képviselőjelöltjének művét, mely a választási visszaéléseket leplezi le. A könyv szerzőjét perbe fogták, pénzbírságra és többhavi börtönre ítélték, a könyveket betiltották, a fellelhető példányokat elkobozták.
L. Berija: A kaukázusontúli bolsevik szervezetek történetének kérdéséhez. Előadás a tbiliszii pártaktíva gyűlésén 1935- július 21-22. Bp., 1950, Szikra. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.