Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

Féja Géza: Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, MEFHOSZ, 243+(11) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. A címlapon Szigethy Attila (1912-1957) politikus, az '56-os forradalom résztvevőjének névbélyegzőjével.
19675.

Rufpreis:
1 200 HUF

S. F. Platonov: Oroszország története. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19676.

Rufpreis:
1 600 HUF

Keveházi Katalin: Melanchton és a Wittenbergben tanult magyarok az 1550-es évektől 1587-ig. Adalékok Melanchton magyarországi recepciójának első évszázadához. Dissertationes Ex Bibliotheca Universitatis Attila József Nominatae 10. Szeged, 1986, Hungaria. Kiadói papírkötés.
19677.

Rufpreis:
1 000 HUF

Varga László: Az elhagyott tömeg. Tanulmányok 1950-1956-ról. Bp., 1994, Cserépfalvi-Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
19678.

Rufpreis:
1 600 HUF

Lukács György: A kapitalista kultúra csődje. Bp., 1949, Szikra. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19679.

Rufpreis:
1 000 HUF

Lipták László: Egy veszedelmes nép... Bp., 1937, Cserépfalvi, 136+(8) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel, a papírborító sérült, két részre vált. A Cserépfalvi kiadó 1937-ben adta ki az Eckhardt Tibor által fémjelzett Kisgazdapárt képviselőjelöltjének művét, mely a választási visszaéléseket leplezi le. A könyv szerzőjét perbe fogták, pénzbírságra és többhavi börtönre ítélték, a könyveket betiltották, a fellelhető példányokat elkobozták.
19680.

Lipták László: Egy veszedelmes nép... Bp., 1937, Cserépfalvi, 136+(8) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel, a papírborító sérült, két részre vált.
A Cserépfalvi kiadó 1937-ben adta ki az Eckhardt Tibor által fémjelzett Kisgazdapárt képviselőjelöltjének művét, mely a választási visszaéléseket leplezi le. A könyv szerzőjét perbe fogták, pénzbírságra és többhavi börtönre ítélték, a könyveket betiltották, a fellelhető példányokat elkobozták.

Rufpreis:
1 600 HUF

L. Berija: A kaukázusontúli bolsevik szervezetek történetének kérdéséhez. Előadás a tbiliszii pártaktíva gyűlésén 1935- július 21-22. Bp., 1950, Szikra. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19681.

Rufpreis:
1 600 HUF

Idézetek Mao Ce-Tung elnöktől. Peking, 1968, Idegen Nyelvű Könyvek Kiadója. Kiadói nyl-borítóban.
19682.

Rufpreis:
1 400 HUF

Zay László: Huszárik Zoltán. Kortársaink a filmművészetben. Filmbarátok Kiskönyvtára. Bp., Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadó papírkötés, jó állapotban.
19683.

Rufpreis:
1 000 HUF

Orosz László: Pálffy Albert. A Gyulai Erkel Ferenc Múzeum Kiadványai 20. Gyula, 1960. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19684.

Rufpreis:
1 600 HUF

Márkus László: Guyon Richárd. Magyar Történelmi Társulat 2. Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 3500 példányban.
19685.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gracza György: 1848. márczius 15. Magyar Könyvtár 32. Bp., Lampel Róbert. Kiadói szakadt papírkötés, viseltes állapotban.
19686.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF