Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 514 p. 6. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
19615.

Rufpreis:
1 000 HUF

Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által II. kötet. Fordította: Öreg János. A fordítást átvizsgálta és bevezetést írt hozzá: Pulszky Ferenc. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat. LVIII+2+324 p.+ 1 (litográfia, színes.) t. Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Korabeli egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
19616.

Rufpreis:
2 800 HUF

19617.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vas Zoltán: 16 év fegyházban. Bp., 1945, Szikra. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19618.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyar történelem gyermekeknek. Szerk.: Tóth Dóra. hn., én., Aquila. Kiadói kartonált papírkötés.
19619.

Rufpreis:
1 000 HUF

19620.

Rufpreis:
1 400 HUF

Szilágyi János: Aquincum. Officina képeskönyvek 20. Bp., 1943, Officina, 29+7 p.+28 (fekete-fehér képtáblák) Kiadói kartonált papírkötés ragasztott gerinccel
19621.

Rufpreis:
1 200 HUF

19622.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

Ladislaus Hengelmüller von Hengervár: Franz Rákóczi und sein Kampf für Ungarns Freiheit. I, kötet. Stuttgart, 1913. Deutsche Verlag. 242p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan.
19623.

Rufpreis:
200 HUF
0,54
0,63

Sándor István: Író és társadalom  Fejezet a magyar felvilágosodás irodalomtörténetéből. - I. rész: Főúr és nemes. (Unicus!) Szeged, 1945. Szigeti. 209 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítóval, gerinc foltos
19624.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

Horváth J. Ferenc: Minden világok legjobbika?. Bp., 1993, Buda-Pagony Bt.. A szerző, Horváth J. Ferenc (1930-2000) újságíró, az MTV korábbi főszerkesztő-helyettese által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés.
19625.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Széchenyi István:  Gróf Széchenyi István intelmei fiához, Bélához. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Váradi József.  Budapest, (1942). Studium (Minerva Rt., Kolozsvár). 72 p.  A döblingi időszakban keletkezett morális iránymutatás általános elveket ajánl az élet vezetésére. A döblingi hagyatékból előkerült, német nyelven fogalmazott Széchenyi-írás első magyar kiadása 1923-ban került sajtó alá, 1925-ben pedig a vallás- és közoktatásügyi minisztérium rendeletben sorolta a középiskolák számára ajánlott olvasmányok közé.  (Széchenyi zsebkönyvtár, 2-3. szám.)  Szentkirályi 166. o.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19626.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF