Gaston Boissier: Archaeologiai séták. Róma és Pompéi. Írta: - -. Francziából fordította Dr. Molnár Antal. Bp., 1883, MTA, (Hornyánszky Viktor-ny.), XI+377+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán kis ütődéssel.
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, kissé sérült papírborítóval
Baranyi Béla (szerk.): Negyvenheten a százezerből. Hajdú-Bihar megyei internacionalisták a forradalmi munkásmozgalomban. Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! Debrecen, 1983. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Sebesztha Károly: Rövid művelődéstörténelem. Bp., 1890, Lampel Róbert, 1 sztl. lev.+ 150 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos, kopott borítóval, néhány kissé sérült, foltos lappal, a címlap és az utolsó néhány lap hiányzik.
Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és nemzedékrendi táblákkal. Pótlék-kötet. Bp., 1988, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben. Az 1868-as kiadás (Pest, Ráth Mór) REPRINT kiadása. Megjelent 12500 példányban
Buchinger Manó: Gestapo-banditák bűnhalmaza. Tizennégy hónap a hitleri koncentrációs táborokban. Bp., 1945, Szerzői,(Hungária-ny.), 89+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Borzsák István: Poppea megkoronzása. A szerző, Borzsák István (1914-2007) világhírű klasszika-filológus, ókortudós, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány! "Tibornak szíves üdvözlettel Steph." Különlenyomat: Antik Tanulmánok. Studia Antiqua XXXIX. köt. 1-2. sz. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, 143-146 p. Kiadói papírkötés.
Sáfrán Györgyi: Kossuth Lajos levelei orvosához, Almási Balogh Pál akadémikushoz. A szerző, Sáfrán Györgyi (1911-1985) irodalomtörténész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat: Magyar Tudomány 1960/10. sz. Bp., 1960, Akadémiai-ny., 633-638 p. Kiadói papírkötés.