Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

19565.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

19566.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

Hunnivári Zoltán: A ,,megteremtődött földrajzi keret, amelyben a magyarok megtelepedhettek..." Györffy György és a 2001. esztendő. (Bp., 2002), szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés.
19567.

Rufpreis:
1 600 HUF

2 db Horthy Miklósról és családjáról szóló könyv: Hollós Ervin - Lajtai Vera: Horthy Miklós, a fehérek vezére. Bp., 1985, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Vécsey Olivér: A Horthy-család története. H.n., 2008, Vagabund. Kiadói papírkötés.
19568.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dümmerth Dezső: Történetkutatás és nyelvkérdés a magyar-Habsburg viszony tükrében. Különlenyomat: Filológiai Közlöny 1966/3-4. sz. Bp., 1966, Akadémiai-ny., 391-414 p. Kiadói papírkötés.
19569.

Rufpreis:
1 600 HUF

19570.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Beliczay Jónás: Marsigli élete és munkái. Bp., 1881, MTA. 96. p. Papírborítékban, számos ceruzás és néhány tollas jelöléssel.
19572.

Rufpreis:
2 000 HUF

Áldásy Antal - Czobor Antal (szerk.):  A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címereslevelei. 7. kötet: 1801-1825. Leírta Áldásy Antal, sajtó alá rendezte Czobor Alfréd. Budapest, 1941. Magyar Nemzeti Múzeum (,,Élet" Irodalmi és Nyomdai Rt.) X + [2] + 576 + [4] p. Első kiadás. Áldásy Antal (1869-1932) történész, levéltáros, heraldikus, genealógus. Monumentális sorozatában az 1606-1909 közötti nemesi cím- és címeradományozások történetét dolgozta fel, levéltári források alapján, a címadományozás helyének, idejének és sok esetben a nemesítés indoklásának részleteivel. Kötetünk - mely a nyolckötetes sorozat önmagában is megálló, 7 kötete - a napóleoni háborúk korszakának címadományozásait dokumentálja magyar és latin nyelven. Ebben a korszakban nemesi cím leggyakrabban vitézi tettekért, katonai szolgálatért járt, néhány esetben a hosszú udvari vagy diplomáciai szolgálat, a lankadatlan bürokratikus szorgalom, esetenként az állhatatos polgári (nyomdászi, lelkészi, ügyvédi, professzori, postamesteri) erények is elnyerték jutalmukat. Kereskedői erényekért ebben a korban ritkán jár nemesítés, a nemesi cím pedig mind ritkábban jár földbirtokkal. A kötetet a szerző jegyzeteiből Czobor Antal rendezte sajtó alá. Példányunk fűzése laza. (Catalogus Bibliothecae Musaei Nat. Hungarici. II. Litterae Armales. Vol 7.) Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadó borítóban.
19573.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Dézsi Lajos:  Báró Józsika Miklós 1794-1865. Budapest, 1916. Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum ny.) 1 t. (címkép) + 451 + [1] p. + 6 t. + 1 melléklet (dupla oldalas hasonmás). Egyetlen kiadás. Dézsi Lajos szegedi irodalomtörténész korrajzba ágyazott életrajza Jósika Miklós író, drámaíró, politikusról, a magyar történelmi regény és a magyar bűnügyi regény és a magyar fantasztikus regény megalapozójáról. A főúri, a századközepi magyar irodalmi élet és a brüsszeli emigráció társaséletének számos részletével, illetve - az egykori kritika szellemében - számos Jósika-regény tartalmi ismertetésével. Példányunk fűzése meglazult. (Magyar történeti életrajzok, XXXII. évfolyam, 1-5. füzet.) Fűzve, illusztrált, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
19574.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Jakab Elek: A levéltárakról tekintettel a Magyar Államlevéltár-ügyre. Székfoglaló értekezés. Bp., 1877, MTA. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, felvágatlan példány.
19575.

Rufpreis:
2 000 HUF

R. Kiss István: II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelemmé választása. Bp., 1906, Athenaeum. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, viseltes állapotban.
19576.

Rufpreis:
4 000 HUF

Teleki Pál:  Európáról és Magyarországról. Budapest, (1934). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 199 + [1] p. + 6 t. (kétoldalas). Első kiadás. Teleki Pál (1879-1941) földrajztudós, volt és leendő miniszterelnök geopolitikai és gazdaságpolitikai értekezése Magyarország helyéről, sajátos fejlődéséről, népességi arányairól és a trianoni békediktátum revíziójának gazdaságpolitikai fontosságáról. A szerző tanulmányait, külföldi folyóiratcikkeit és nemzetközi fórumokon tartott előadásait szerkesztette egységes tanulmánykötetté. A kétoldalas táblák többségén térképvázlatok. A munkának a kiadás évében megjelent második kiadása is. Az első nyomtatott oldalon apró javítás és halvány foltosság. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19577.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF