Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I. köt.: A-J. Összeáll.: - -. Az egykori tulajdonos, a híres vadászati író, vadász, utazó, Széchenyi Zsigmond (1898-1967) felesége, Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit (1925-2021) tulajdonosi névbélyegzésével. Bp., 1990., Natura. A címerek Tompos Lilla munkái. Kiadói aranyozott műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban, javított gerinccel, gyűrött papírborítóval.
19517.

Rufpreis:
4 000 HUF

19518.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Santarelli, Enzo: L'Italia e la Repubblica Ungherese dei consigli (21 marzo - 1 agosto 1919). Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! Róma, 1963. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19519.

Rufpreis:
4 000 HUF

Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 4. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19520.

Rufpreis:
2 800 HUF

Politikai levelek egy külföldön élő honfihoz. (I. Pártjaink. II. Pénz-kormány és pártválság. III. Quid nunc?) Bp., 1873, Tettey Nándor és Társa (Légrády-ny.), 66 p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel, az elülső borító hiányzik, több lap kijár. Politikai röpirat az 1874-ben pénzügyminiszterré kinevezett Ghyczy Kálmánról.
19521.

Rufpreis:
2 000 HUF

A magyarországi francia telepesek irodalmi emléke: Les cantiques spirituels. Bevezetést írta. Gábriel Asztrik. Bp., 1940., Gödöllői Premontrei Gimnázium VII. és VIII. osztályos növedékei (Sárkány-nyomda Rt.) 1 (címképen Róka János kanonok arcképe) t. + 39 + [1] p. + 1 melléklet (3 leveles hasonmás) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.
19522.

Rufpreis:
2 800 HUF

[Horváth Jenő (1881-1950)] Professor Eugene Horváth: Responsibility of Hungary for the war. [Magyaroszág felelősége a háborúban.] Publications of the Hungarian Frontier Readjustment League VIII. Bp.,1933, Hungarian Frontier Readjustment League [Magyar Revíziós Liga], (Sarkany-ny.), 98+1 p. Angol nyelvű irredenta kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19523.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Bp., 1945, Athenaeum, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, viseltes állapotban, javított gerinccel, kissé koszos, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. ,,Ezt a könyvet a magyar főváros felszabadulásának első évfordulójára adta ki a munkásság vezetése alatt álló Athenaeum, hálás megemlékezésül hős felszabadítóira. Magyar szöveggel ellátta Byssz Róbert. Budapest, 1946. január havában."
19524.

Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Bp., 1945, Athenaeum, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, viseltes állapotban, javított gerinccel, kissé koszos, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
,,Ezt a könyvet a magyar főváros felszabadulásának első évfordulójára adta ki a munkásság vezetése alatt álló Athenaeum, hálás megemlékezésül hős felszabadítóira. Magyar szöveggel ellátta Byssz Róbert. Budapest, 1946. január havában."

Rufpreis:
4 000 HUF

Wheeler, Eleanor: Lidice. Prága, 1957, Orbis. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül jó állapotban. A csehországi Lidice községről írt memoár, amelyet a nácik 1942. június leromboltak, valamint teljes férfilakosságát lemészárolták.
19525.

Wheeler, Eleanor: Lidice. Prága, 1957, Orbis. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül jó állapotban.
A csehországi Lidice községről írt memoár, amelyet a nácik 1942. június leromboltak, valamint teljes férfilakosságát lemészárolták.

Rufpreis:
2 800 HUF

19526.

Rufpreis:
2 400 HUF

19527.

Rufpreis:
6 000 HUF

19528.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF