Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 269

A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, jó állapotban.
19480.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Politikai Magyarország. I-II. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az elülső táblán a Szentkoronás címer stilizált képével, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerincekkel, az I. kötetben foltos lapokkal.
19481.

Rufpreis:
6 000 HUF

5 db Márton Áronról szóló könyv - P. Szőke János: Márton Áron; Domokos Pál Péter: Rendületlenül; Márton Áron: Az Egyházról; Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulójára. Virt László: Márton Áron a lelkiismeret apostola. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19482.

Rufpreis:
8 500 HUF
23,04
26,56

19483.

Rufpreis:
2 000 HUF

19484.

Rufpreis:
1 600 HUF

19485.

Kukorelli István Szoboszlai-Kiss Katalin: Aki a tízparancsolata szerint élt - Bibó István emlékezete. Bp., 2024. Gabriel Méry-RATIO, 268p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Sulyok Tamás köztársasági elnök előszavával. "Bibó István egész életén át töretlenül bízott az igazság erejében, mindvégig ragaszkodott a magas erkölcsi mérce nélkülözhetetlenségéhez és a keresztény tanítás forrásaihoz. Mint jogász a demokratikus államrend elsőbbségét és a törvények urlmának megkerülhetetlenségét vallotta. Mint politikus a köz javának szolgálatára esküdött fel, és az állampolgárok életének megkönnyítése foglalkoztatta. Tudományos életművének mondanivalója emberi helytállása hitelesítette. Elvei mellett mindvégig kitartott, sohasem alkudott meg. Az 1956-os forradalom minisztereként a forradalom leverésének drámai napján, egyedül a kormány tagjai közül, az Országházban maradt. Ember maradt az embertelenségben, és a szabadság híve maradt a fogság idején is. Bibó István különleges ember volt. Nem véletlenül mondták róla, hogy a munkássága a magyar demokrácia aranytartaléka. Érdemes jobban megismerni őt, gondolatait. Mindenkinek kezébe és szívébe jó érzéssel ajánlom Kukorelli István és Szoboszlai- Kiss Katalin róla szóló kötetét."
Sulyok Tamás

Rufpreis:
8 000 HUF

Zichy Jenő:  A magyar faj vándorlása. Kutatásaim vezérelvei és eredményeinek összefoglalása. -- La migration de la race hongroise. Principe et résumé de mes recherches historiques. (Budapest, 1897). (Szerző - Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 55 + [1] p. + 18 t. (hártyapapírral védett) + 1 melléklet (háromleveles hasonmás). Egyetlen kiadás. Zichy Jenő (1837-1906) jogász, tisztviselő, politikus, Ázsia-kutató. A gróf vagyonát őstörténeti kutatásainak szentelte. Saját maga által finanszírozott, jelentős médiafelhajtással kísért első két kutatóútjára 1895-ben és 1896-ban került sor, a Kaukázus nyugati és északi előhegységeiben végzett kutatásokat egyetemi és múzeumi szakemberekből álló gárdája, ám az út maga viszonylag rövid ideig tartott, és néprajzi gyűjtésen kívül komolyabb leletanyagra ekkor még nem tett szert. Zichy Jenő ezt a kötetét 1898 nyarán induló, harmadik kutatóútja előtt tette közzé. A műben egyfelől összefoglalja nézeteit a magyarság őstörténetével kapcsolatban, másrészt közzéteszi valóban jelentős néprajzi gyűjtését, az észak-kaukázusi abház, cserkesz, oszét, adige és grúz viseletekről készített felvétel-gyűjteményét. Zichy Jenő ekkoriban úgy gondolta, hogy a végső soron sem a finnekkel, sem a törökökkel, hanem a hunokkal rokon magyarság egy része hosszú vándorútja során hosszabb pihenőt tartott a Kaukázus északi előterében, és e tartózkodásnak komoly antropológiai nyoma is maradt. Ezen elméletre támaszkodva szervezte első két, majd 1898-ban induló, komolyabb harmadik kutatóútját is. Példányunk címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon és táblán, illetve hártyapapíron kisebb rozsdafoltosság, példányunk fűzése meglazult, néhány levél kijár. Fűzve, sérült, hiányos gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19486.

Rufpreis:
8 000 HUF

Dr. Ávedik Félix - Alexa Ferenc: Az örmény nép múltja és jelene. Merza Dezső: Az örmény építészet. Bp., 1922. Magyarországi Örmények Egyesületének Kiadványa III. Kiadói papírkötés, sérült, kopottas állapotban.
19487.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szöllősy Ferenc: Kossuth és a magyar emigratió török földön. Függelék: Utirajzok. Lipcse, 1870, [Heckenast Gusztáv-ny., Pest], XIV+239 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos, a borítón névbejegyzéssel, a címlapon névbélyegzéssel.
19488.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Budai Ézsaiás: Magyar ország históriája a' mohatsi veszedelemig. Készítette tanítványi számára most másodszor megjobbítva kiadta Budai Ésaiás. Debreczenbenn, 1811, Csáthy György, 274 p. Első kiadása 1805-ben, később még további két kötete jelent meg. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a borítón és a gerincen címkével, a gerincen címfelirattal és 1. számozással, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, hiányos: 328 oldalban teljes!
19489.

Rufpreis:
8 000 HUF

Montesquieu[, Charles Louis de Secondat (1689-1755)]: Montesquieu elmélkedése a rómaiak nagyságának, és elenyészésének okairól. Fordította egy igaz magyar. Pozsony-Pest, 1808, Füskúti Landerer Mihály, 1 (rézmetszetű címkép) t.+2+256 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, az utolsó lap, a címlap és címkép foltos.
19490.

Rufpreis:
8 000 HUF

A Sümeghi Rédey család. Rédey aliter Symeghy András leszármazói. Előszó: D. Kállay István egyetemi tanár. vitéz Rédey Béla által DEDIKÁLT! Névjegykártyájával. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19491.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF