Borsos Béla: A "Magyarországi Műemlékek Ideiglenes Bizottságának" működése és a gyűjtemények kialakulásának kezdete. A szerző, szentgróthi Borsos Béla (1913-1991) építészmérnök, művészettörténész, egyetemi tanár által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Bp., 1968, Magyar Műemlékvédelem, 43-64 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
II. Pest Megyei Iparművészeti Tárlat Szendtendrei Képtár 1990. október 23 - 1991. január 5. Szerk. és összeáll.: Schenk Lea. [Vác], 1990, Országos Grafikai Műhely, 57+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Vegyes művészeti témájú könyvtétel: Szíj Rezső: A Szíj Rezső- Kovács Rózsa gyűjtemény. (Mosonmagyaróvár.) Mosonmagyaróvár, 1988., (Győr,Széchenyi-ny.),49 p. Kiadói papírkötés.; Szentkúty Pál: A Fővárosi Könyvtár Szüry-Gyűjteménye. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 8 p.; Szíj Rezső: Váci György. Különlenyomat. [Bp.], 1977, Kossuth, 11+1 p. Kiadói papírkötés.; Bóna István - Dienes István - Gerevich László - Kovács Éva: Magyarországi művészet a IX. századtól a XII. század végéig. Különlenyomat. Bp., 1976., Akadémiai-ny., 237-242 p. Kiadói papírkötés.; Ballenegger Zsuzsanna: Hormayr és a magyar romantika. hn., én., nyn., gépelt, 66 p. Papírkötés.
Nürnberg régi és új művészeti kiállításának képes tárgymutatója. 1929 november. Budapest, 1929. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 43 + [1] p. + 32 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A Nürnberg városa képzőművészeti örökségét bemutató tárlat a Bajorország és Magyarország közötti baráti kapcsolatok erősítése jegyében jött létre. A Műcsarnokban tartott nyitóünnepségen Hermann Luppe nürnbergi polgármester is beszédet mondott, és tiszteletét tette Ripka Ferenc főpolgármester és Klebelsberg Kuno kulturális miniszter is. A tárlat Nürnberg művészetének a késő gótikától a jelenkorig tartó szakaszát képviselte, Albrecht Dürertől a jelenkor modernista festőiig, szobrászati és iparművészeti anyagot is beleértve. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.