Le Verde Espagnol a L'Ermitage. El Vidrio Espanol en el Ermitage. [A spanyol üvegművészet az Ermitázsban.] Moszkva, 1974, Aurora. Spanyol és francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szépművészetek könyve. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1940, Pesti Hírlap Rt., 1184 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
2 db kiállítási katalógus: ,,Eredeti másolat." Balló Ede és XIX. századi magyar kortársainak művészi másolatai a reneszánsz és barokk festészet remekművei után. Szerk.: Révész Emese. Bp., 2004, Magyar Képzőművészeti Egyetem. Kiadói papírkötés. + Czére Andrea: L'eredita Esterházy. Disegni italiani Seicento dal Museo di Belle Arti di Budapest. (Az Esterházy-örökség. A Szépművészeti Múzeum 17. századi olasz rajzai.) Bp., 2002, Akadémiai Kiadó. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
Tóth Ervin: Graphik in Europa. [Európai grafika.] Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor, (Globus-ny.), 188 p. Német nyelven. A borítón Molnár C. Pál fametszete, az elülső kötéstáblán Mata János fametszete, a címlapon Szabó Vladimir rajza látható. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal gazdagon illusztrált. (115. oldaltól képtáblák.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Vadas József - Varga Vera - Szelényi Károly: Herend. Arte e tradizione della porcellana ungherese. Veszprém, 1992, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, nagyrészt jó állapotban, a borító szélén néhány kis folttal.