1983 Mácsai István válogatott képei. Kiállítás a Vigadó Galériában. Bp., 1992, Vigadó Galéria. + Mácsai István kiállítása a Csontváry-teremben. 1988. Mácsai István festményeinek reprodukcióival illusztrált 2 db katalógus. Kiadói papírkötés.
Lotz Károly emlékkiállításának képes tárgymutatója. 1833-1933. Budapest, 1933. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 32 p. + 24 t. (kétoldalas). Lotz Károly (1833-1904) német származású magyar festő, a XIX. századi akadémiai portré- és falfestészet kiemelkedő egyénisége, klasszikus harmóniát tükröző mitológiai és történelmi festményei számos középületet díszítenek. Első gyűjteményes tárlatát 1905-ben rendezték a Műcsarnokban, majd 1916-ban az Ernst-Múzeum szervezett nagyobb Lotz-emlékkiállítást. A Műcsarnokban rendezett harmadik nagy Lotz-kiállítást Petrovics Elek rendezte, az életrajzot Ybl Ervin művészettörténész írta, az első jelentős Lotz-monográfia későbbi szerzője. Kötetünk képanyagának tanúsága szerint a harmadik tárlaton nagyobb hangsúlyt kapott Lotz Károly kiemelkedő aktfestészete. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Perényi Imre: Városépítés a Szovjetunióban. Budapest, 1947. Új Magyar Könyvkiadó (Dr. Móricz Miklós nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Perényi Imre (1913-2002) Állami és Ybl-díjas építész urbanisztikai előadás-sorozata a Mérnöki Továbbképző Intézet 1947. évi tanfolyamán hangzott el. A gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért munka rövid történeti áttekintés után a XX. század harmincas éveitől ismerteti a szovjet építészet formakincsét, megoldásait nagyívű terveit. A munka kiemeli annak jelentőségét, hogy a háborús károkat szenvedett városok jelenleg is folyó újjáépítésekor sokkal zöldebb, szellősebb városszerkezeteket terveznek. A kötet második felében Moszkva, Leningrád és Sztálingrád újjáépítésének szaktanulmányai. Az illusztrációs anyag egy része grandiózus látványterveket és alaprajzokat mutat be. Kötetünk képaláírásai angol és magyar nyelven készültek, a kötet elején angol nyelvű összefoglaló. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Wartmann, W.: Albert Welti 1862-1912. Vollständiges Verzeichnis des graphischen Werkes mit den verschiedenen Plattenzuständen und Drucken. Bearbeitet von Dr. - -. Zürich, 1913., Zürcher Kunst-Gesellschaft. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval.