Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 511

Weibliche Grazie. Band IV. Mit Beiträgen von Geh. Medizinalrat Professor Dr. Gustav Fritsch und Professor der Kunstgeschichte Dr. Bruno Meyer und 20 Malerischen Aktstudien von René Le Begue, H. Hildenbrand, Professor H. L. v. Jan, A. Lemonie, G. Plüschow, Otto Schmidt und Kunstmaler A. Schneider. Stuttgart,1904.,Klemm & Beckmann, 22 sztl. lev. + 20 (akt képek) t. Német nyelven. Kiadói szalagfűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
20003.

Rufpreis:
2 800 HUF

D. Udvari Ildikó - Szegő György: Magyar kárpitművészek. Hungarian Tapestry Artists. hn.,én., Magyar Kárpítművészek Egyesülete. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20004.

Rufpreis:
1 200 HUF

Der weibliche akt. Anmut, Schönheit und Grazie des weiblichen Körpers... Malerische Aktstudien nach der Natur in Farbendruck. 50 Freilicht-Aufnahmen von René Le Bégue, Professor H. L. v. Jan, Kunstmaler W. Hartwig, Kunstphotograph E. Schneider. Berlin, Hermann Schmidt's Verlag, 2 p. +49 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a zsinórfűzés hiányzik, a borító foltos, egy tábla hiánnyal.
20005.

Rufpreis:
2 800 HUF

Csányi Károly: Erdélyi török szőnyegek kiállításának leíró lajstroma. Írta - -, Csermelyi Sándor és Layer Károly közreműködésével. Bp., 1914, Országos Magyar Iparművészeti Múzeum, (Franklin-ny.), 92+2 p. + 21 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel, az első 8 lap kijár.
20006.

Rufpreis:
2 000 HUF

R. v. Oettingen . Werner Grote - Hasenbalg: Meisterstücke orientalischer Knüpfkunst. Neuberbeitet nach - - und ereitert von - -. Mappe II. [Berlin], én.,[Scarabaeus Verlag],2 p.+60 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon mappa, több tábla hiánnyal (3,6,10,13-14,18-21,24-25,29-30,32,37,54), 3 tábla duplummal (33, 58, 59), néhány szakadt táblával, a hátoldalakon bejegyzésekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a mappa belső "fülein" szakadással.
20007.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Szántó Piroska: Forradalmi Szvit 1956 október-december. Bp.,(1989), Corvina. Kiadói félvászon papírkötés. Számozatlan példány!
20008.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gombos Károly: Aszkéták, dervisek, imaszőnyegek. Old Oriental Prayer Rugs. Bp., 1984, Múzsák. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20009.

Rufpreis:
1 600 HUF

III. Nemzetközi Kisplasztikai Biennálé. Szerk.: Baranyi Judit. Bp., 1975, Műcsarnok. Fekete-fehér képekkel, többek közt Asszonyi Tamás, Csíkszentmihályi Róbert, Bokros-Birman Dezső, Kő Pál műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a lapok alján kis sérülésekkel.
20010.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fitz Péter, Szegő György, Lencsés Ida: Lencsés Ida. Primer tekercs. Bp., 2001, Lencsés Ida. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben.
20011.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szinnyai Katalin-Kocsis ferenc-Zádor Mihály: Fejlődéstörténeti érdekességek az építési múltból. Hogyan építettek elődeink? Bp., 1992, Építésügyi Tájékoztatási Központ. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20012.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szőts István: Röpirat a magyar filmművészet ügyében. Bp., (1945), Független-nyomda),87 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
20013.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kármán György: Violinkulcs a képernyőn. (Dedikált!) Bp., 1974, Zeneműkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Megjelent 5000 példányban. A szerző, Kármán György (1933-2008) zongora- és orgonaművész, szerkesztő, az Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem tanára által dedikált példány.
20014.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF