Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 511

Bibliotheca Corviniana. Összeáll.: Csapodi Csaba, Csapodiné Gárdonyi Klára, Szántó Tibor. Bp., 1967, Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Számozott (1153./1500) példány.
20114.

Rufpreis:
2 800 HUF

10 db dedikált könyv - Csiki László: Idegen tollaim, Nikolits Árpád: igazolások a mennybemenetelhez, Váróné Tomori Viola: Kukkó, Ködöböcz Gábor: Hagyomány és újítás Kányádi Sándor költészetében, Makkai Ádám: Jupiter szeme + Serfőző Simon, Gellért Sándor, Fábián Sándor, stb.
20115.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38

Építőipari és statikai vázlatok Machó: Kőműves-munka című előadásához. (Az ,,Építőmesterség" XX. számú vázlatfüzete.) [1939 körül] [Budapest, 1939 körül]. Építőmesteri kézirat másolata. 9 levél. Machó József budapesti építőmesteri szakpedagógus 1909-től az 1940-es évekig tartott szaktanfolyamokat építőmesterek, kőművesek és ácsok számára. Kőművestanfolyami szakkiadványunk mozgatható részeket is tartalmazó lapokon magyarázza el a boltozatépítés, a falazatépítés, a kőművestechnika statikai, műszaki alapjait. Kiadványunk levelei nem emelkedő sorrendben követik egymást, valamennyi levélen oldalszámozás. A leveleken verzóján apró, halvány foltosság. XX. század második feléből származó, műanyag sínnel fűzött füzet, víztiszta előlappal és zöld színű hátlappal.
20116.

Rufpreis:
2 400 HUF

Borsos Miklós rajzai. Bp, 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
20118.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vegyes művészeti folyóirat tétel, 15 db. Közte: 1930 Magyar Művészet 1930. 6. sz.; 1943 Szépművészet 1943. IV. évf. 7-11. sz.; 1964 Művészet. V. évf. 6. sz.; Művelődés 1977. jan.; 1971-1973 The Metropolitan Museum of Art Bulletin oct-nov. 1971., Winter 1972-1973., 1940 Az Iparművész egy száma. Művészettörténeti Értesítő 1954 1-2. sz.;Grafikai Szemle 1903. május, 1964 Kisgrafikai Értesítő 1964 augusztus. Változó állapotban.
20119.

Rufpreis:
1 400 HUF

Nagy Zoltán: Jeles céhtárgyak és mesterművek. Kézművesség a nyugat-dunántúli régióban. Szombathely, 2008, Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. Olvasatlan, szép állapotban. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
20120.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1965 Kádár György (1912-2002) Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész és grafikus részére küldött meghívók, kb. 140 db, mind az 1965-ös évből.
20121.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Fotó Inkey. Egy fényképész visszaemlékezései. DEDIKÁLT! 1993, Pelikán Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20122.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gulácsy Lajos: A virágünnep vége. Összegyűjtött írások, Gulácsy-képekkel. A kötet szövegét és képanyagát válogatta, szerk. és az előszót írta: Szabadi Judit. Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói bársony-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20123.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mednyánszky László (1852-1919). Kiállítás a Magyar Nemzeti Galériában 2003. október 14. - 2004. február 8. Szerk.: Markója Csilla. A Magyar Nemzeti Galéria kiadványai 2003/4. Bp., 2003, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria Gazdag képanyaggal, Mednyánszky László munkáinak reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20124.

Rufpreis:
3 000 HUF

Die altpersischen Teppiche (Eine Studie über ihre Schönheitswerte). Szerk.: Carl Hopf. F. Bruckmann A.G.: München, 1913. Kiadói papírkötésben. Kissé szakadt állapotban, gerincén sérült.
20125.

Rufpreis:
3 000 HUF

20127.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF