Berkesi András: Játék a tisztességgel. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 463 + [1] p. Dedikált: ,,Sok szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Szerelmi szálakkal kevert, a szocialista erkölcs dilemmáin tűnődő politikai lektűrje nem kevesli a szót az 1956-os események démonizálására, illetve a helyes politikai magatartást képviselők felmagasztalására. A regény először 1964-ben jelent meg, számos új kiadást ért meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben.
Berkesi András: Pisztrángok és nagyhalak. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 517 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Bakó Istvánnénak nagy szeretettel: Berkesi András. 967. V. 30". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Közérzet-regényében a szocialista erkölcsről való elmélkedéseket melodramatikus betétek gazdagítják. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Berkesi András: Küszöbök. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 526 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Berkesi András. 970. IV. 22." Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Melodramatikus elemekkel fűszerezett, leleplező szándékú regényét a német nemzetiszocialista rendszer éveibe helyezi; a regény magyar főhősei ugyancsak jól tájékozottak, és szabad idejüket éleslátásról tanúbizonyságot tevő politikai helyzetanalízissel múlatják, illetve Radovics Milán magyar kommunista hős sorsán tépelődnek, aki a regény végén életét adja a szabadságért. Az egyértelmű morális pozíciókat kiosztó politikai kalandregény számos kiadást megért. Az első előzéken ajándékozási bejegyzés, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő foltosság. Kiadói egészvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Verne, [Jules] Gyula: Kéraban, a vasfejű. I-II. köt. Ford.: György Aladár és Illésy Piroska. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Franklin-Társulat, 208 p.; 209-423 p. Negyedik kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítókon némi kopottsággal, a II. kötet gerincen kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, mindkét kötetben tulajdonosi névbejegyzéssel (Binder György) és ex libris-szel (Binder Éva).
Gyűjtemény Ady Endre verseiből. Nyugat Könyvtár 1-3. sz. Szerk.: Fenyő Miksa és Hatvany Lajos. Kulinyi Ernő ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., Nyugat.Kiadói papírkötés, sérült borító, kopottas állapotban.
Ludas Matyi zenés vidám játék 3 felvonásban (6 képben) írta Dékány András Liszt NÁndor verseire zenéjét szerezte Laursin Miklós. Bemutatta a Nemzeti Színház. Mindhárom szerző által DEDIKÁLT példány 32p. Amatőr félvászon kötésben