Szalay Zsuzsánna Ayréta: Pocaklakó. Szürrealista bedekker családtervezéshez. A szerző 22 tarot illusztrációjával. A szerző, Szalay Zsuzsánna Ayréta által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2006, Filács Kiadó. Kiadói papírkötés.
Mezey Katalin: Ismernek téged. (Elbeszélések és kisregények, 2001-2013.) A szerző, Mezey Katalin (1943- ) Kossuth- és József Attila-díjas prózaíró, költő, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2014, Magyar Napló. Oláh Mátyás László illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés.
Jókai Anna: A feladat mindhalálig. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp.,1996,Széphalom. Kiadói kartonált papírkötés.
Villányi László 4 műve: Az alma íze, Egy másik élet, Vivaldi naplójából, Volna a szerelem. Mind a négy a szerző, Villányi László (1953-) József Attila-díjas költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1994-2006, Orpheusz. Kiadói papírkötés, kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartonált papírkötések.
Baley Endre: Létszonettkoszorú. Szarka Hajnalka illusztrációival. A szerző, Baley Endre (1962-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Napkút. Kiadói papírkötés.
Laik Eszter: Hogyan lettem Esterházy. A szerző, Laik Eszter (1973-) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2014, Irodalmi Jelen Könyvek. Kiadói papírkötés.
Molnár Ferenc: Liliom. Egy csirkefogó élete és halála. Külvárosi legenda hét képben. Bp.,én.,Franklin. Negyedik kiadás. Kiadói festett, szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
George Gömöri: My Manifold City. A szerző, George Gömöri / Gömöri György (1934-) magyar-angol irodalomtörténész, költő, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. A borító illusztrációja Gross Arnold munkája. Cambridge, 1996, The Alba Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Karácsony Sándor: A könyvek lelke. Irodalmi nevelés. Budapest, 1941. Exodus-kiadás (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) 395 + [1] p. Első kiadás. Karácsony Sándor (1891-1952) pedagógiai és filozófiai író, néplélektani kutató, a magyar pedagógia reformjának erős szorgalmazója. ,,A könyvek lelke - Irodalmi nevelés" című kötete alapvető munkái közé tartozik, a magyar pedagógiatörténet fontos darabja. Karácsony Sándor legfontosabb pedagógiai elve, hogy egyenrangú és egyaránt alkotó partnernek tekinti a diákot és a tanárt, a minőségi irodalom és a nyelvészet pedig pedagógiai meggyőződése szerint a világ megismerésének egyedülálló eszköze. A kötet első része irodalompedagógiai elveinek kifejtése, majd a kötet második és harmadik részében szenvedélyes hangon megírt irodalomtörténeti és irodalomkritikai tanulmányok következnek. Az irodalomtörténeti rész legerősebb darabja Arany-esszéje, a kötet irodalomkritikai részében pedig tekintélyes kortárs irodalmi tájékozottságáról tesz tanúbizonyságot, állást foglalva az Ady-kérdésben, írásai Németh László, Szabó Dezső, Molnár Ferenc, József Attila műveinek értő olvasásáról tesznek tanúbizonyságot. Figyelme kiterjed a korszak kevésbé ismert regény- és színműíróinak munkásságára is; alföldi protestáns szemléletmódja megnyilatkozik minden írásában, de legkivált a református énekeskönyv reformjáról írott cikkében. Az első két ív levelein a gerincnél halvány foltosság. (Neveléstudományi társas-lélektani alapokon. 2. kötet.) Fűzve, sérült, enyhén hiányos, javított gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Ráskai Ferenc: Dunai éjszakák. Bp., 1923, Légrády, 203+(1) p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, a borítón ázásnyomokkal, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.