Garai Gábor: Emberi szertartás. [Versek és műfordítások.] (Dedikált.) Budapest, 1960. Magvető Könyvkiadó (Szabadság Lapnyomda, Debrecen). 178 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Fischer Mártának szeretettel: Garai Gábor. Bp. 1961. jan. 13". Garai Gábor költő, szerkesztő, műfordító harmadik verseskötete. Tezla 4374. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Fazekas Mihály: Élni akarok. Irodalmi és Művészeti Társaság. I. Kiadványa Pápa. Pápa, 1937., Irodalmi és Művészeti Társaság, (Pápai Főiskolai Könyvnyomda), 42+6 p. (Istenes-)Iscserekov András (1915-1947) fametszeteivel és rajzos címlapjával. Kiadói papírkötés.
Ehrenstein, Albert: Lukian. [Lukiánosz-fordítások.] (Dedikált.) (Die wahre Geschichte - Der magische Esel - Hetärengespräche). Berlin, [1925]. Ernst Rowohlt Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte in Leipzig). 268 + [4] p. Egyetlen kiadás. Albert Ehrenstein (1886-1950) bécsi születésű német expresszionista költő dedikált fordításkötete, amelyben Lukiánosz ókori szatíraíró néhány művét adja közre német fordításban. Korábbi, 1911-es verseskötetét Oskar Kokoschka illusztrálta, az első világháború idején hadi szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítását követően aktivista körökben mozgott, és részese volt a bécsi dadaista közösségnek is. A magyar felmenőkkel bíró Albert Ehrenstein magyar nyelvű dedikációja: ,,Thaiszné [?] Grünwald Vilmának. 1929. V. 17. Albert". Raabe 62, 37. Rowohlt I, 621. Wilpert-G. 30. Lexikon deutsch-jüdischer Autoren VI, 121.9. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopásokkal. Jó példány.
Helling-Homann, E[mma]: Der Heilmagnetismus und seine Beziehungen zu geistigen Heilungen. Eine Geisteswissenschaftliche Studie. [Lipcse] Leipzig, (1920). Theosophisches Verlagshaus (Druck von W. Hoppe, Borsdorf-Leipzig). 131 + [1] p. Első kiadás. A magnetizmusról (gyógyító delejezésről) írt ezoterikus útmutató első részében a jeles okkult elődök méltatása, utána a szerző saját módszerének bemutatása. Példányunk fűzése a borítóknál kissé laza. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Adelmann-Húttula, Willy: Konzentration und Meditation als Mittel zur Entfaltung der hüheren Willens- und Erkenntniskräfte. Pfullingen in Württemberg, (1921). Johannes Baum Verlag (Druck von H. Laupp in Tübingen). 59 + [5] p. Első kiadás. A magasabb tudatállapot elérésére szolgáló koncentrációs és meditációs gyakorlatokról írt rövid ezoterikus útmutató, néhány oldalon aláhúzásokkal és szövegkiemelésekkel. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
Spengler, Theo: Im Rhythmus des Weltgeschehens. Ein Impuls zur Tat! Pfullingen in Württemberg, [1924]. Johannes Baul Verlag (Gedruckt in der Neugeistdruckerei). 32 p. (Bücher der Weissen Fahne, 22.) Theo Spengler értekezése 32 oldalban fejti meg a lét, az emberiség, a vallások, a tudományok, a filozófia, az államformák, a politikai mozgalmak és a kelet-nyugati felosztás problémáit. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti okkult ábrával. A fedőborítók verzóján kisebb javítások, valamint a sorozat egyes füzeteinek ismertetése. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.