Baksafalvi Soós László: Szkíta golgota. A szerző, Baksafalvi Soós László (1952-) író, orvos által DEDIKÁLT példány. Bp., 2005, Szerzői. Kiadói papírkötés.
Szombathy Viktor: Magyar farsang. Összeáll.: - -. Bp., 1942., Magyar Népművelők Társaság, ("Forrás"-ny.), 192 p. Az eredeti elülső, illusztrált papírborítót az átkötéskor felhasználták. (Toncz Tibor munkája. Átkötött félvászon-kötés.
Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban, de ez számozatlan példány.
[Le Clerc, Jean (1657-1736)] Joannis Clerici: Epistolae criticae et ecclesiasticae in quibus ostenditur usus artis criticae [...] III. köt. Amstelaedami, 1730, Apud Janssonio-Waesbergios. Latin nyelven. Pergamen-kötésben, helyenként foltos, kissé hullámos lapokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel.
Ráth-Végh István: Vége az emberi butaságnak. A szerző, Ráth-Végh István (1870-1959) író, művelődéstörténész, jogász, táblabíró, ügyvéd által Ortutay Gyula (1910-1978) néprajztudós, későbbi politikus, miniszter részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1940., Cserépfalvi,(Pápai Ernő-ny.), 243 p. Első kiadás! Kiadói papírkötés.