Vas István: Tengerek nélkül. Tanulmányok. (Dedikált!) Vas István összegyűjtött munkái 4. Bp., 1978, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Vas István (1910-1991) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító által dedikált példány.
Fenyő László: Elveszett évek. Versek. A szerző, Fenyő László (1902-1945) költő, műfordító, kritikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1926., Globus-ny., 94 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval. Számozott, 14. számú példány.
Örkény István: Budai böjt. Bp., 1948., Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 250 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos elülső szennylappal.
Tompa Mihály: Virágregék. Bp., é.n., Franklin, 1 (litografált díszcímlap t.)+275 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
Barna Tibor - Veszprémy Endre: Vallomás mollban. - - és - - versei. Az egyik szerző, Barna Tibor által DEDIKÁLT példány. Debrecen,[1941.],Debreceni Kollégium Tanítóképzőintézetének Negyedéves Növendékei,(Nagy A.-ny.), 63 p. Egyetlen kiadás. A borítón Kaplonyi György ólommetszetével. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Kárpáti Aurél: Örök Shakespeare. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp.,[1948.],Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.