Hamza Lehel Mária: Női szemmel (válogatott publicisztikai művek). Jászberény, 1997, Hamza Múzeum Alapítvány. 36 p. Fekete-fehér képekkel, többek közt divatrajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Felix Salten (Salzmann Zsigmond): Bambi. Ford.: Fenyő László. A kiválasztottak. (Bp., 1929), Pantheon, 248+(8) p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, részben szétváló fűzéssel.
Makszim Gorkij: Makar Csudra és más elbeszélések. Ford.: Ambrozovics Dezső, Görög Imréné, Makai Imre. Varsányi Pál fametszeteivel. Új Elzevir Könyvtár. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói tokban, jó állapotban. Számozott (198./600) példány.
Losonci Miklós: Madarak karácsonya. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Bp., 1997, Bíró Family. 129 p. Fekete-fehér képekkel, többek közt Kondor Béla, Hincz Gyula, Deim Pál műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Cs. Szabó László: Magyar néző. Napló az európai válságról. Bp., [1939], Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. (Hungária-ny.), 184+(4) p. Első kiadás. A Nyugat harmadik nemzedéke jelentős esszéírójának, Cs. Szabó Lászlónak naplófeljegyzései a háborúba forduló évről. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lanátor Pogány Ferenc: Szabadon. Elbeszélések. Bp., 1928, Vajda János Társaság (Phöbus-ny.), 170+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, katonai témájú ex libris-szel.
Kőrösi Csoma Sándor: Buddha élete és tanításai. Ford., az előszót írta és jegyzetekkel ellátta: Bodor András. TÉKA. Bukarest, 1982, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, egy lap szélén sérüléssel, néhány bejelöléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.