Kosztolányi Dezső: Aranysárkány. Bp., 1925, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt., 458+1 p. Első kiadás. A bekötött eredeti papírborító Jaschik Álmos munkája. Átkötött félvászon-kötés, bekötött eredeti elülső papírborítóval, védőborítóban.
A Magyar Úriasszony Otthona. Szerk.: Szegedy- Maszák Aladárné, Stumpf Károlyné. (Budapest), 1934, A Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége kiadása. Kiadói egészvászon kötésben.
Vas Gereben: Dixi. Korrajz. Vas Gereben munkáinak együttes képes kiadása X. kötet. Bp.,én.,Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott gerincű, festett, illusztrált egészvászon-kötés.
Albert Gábor: Királyok könyve. Regény. A szerző, Albert Gábor (1929-2017) író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 2000, Pont Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Győrffy László: Az aluljáró. A szerző, Györffy László (1940-2009) színész, író, publicista által Major Anna (1932-2021) dramaturg hallgató,később a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1990,Szépirodalmi. Kiadói papírkötés.
Somos Béla: Anyám könyve. Amit nem lehetett megírni. A szerző, Somos Béla (1938 -2024) író által DEDIKÁLT példány. [Bp.], 2014., Rosso Verde Kft. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.