Scheffel, József Viktor [Joseph Victor von]: Ekkehard. Történet a X. századból. Fordította: Antal Géza. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Budapest, 1914. Franklin-Társulat (ny.) XXXII + 663 + [1] p. Első magyar kiadás. Joseph Victor von Scheffel (1826-1886) baden-württembergi német költő és író Sankt Gallen-i mondákat feldolgozó történelmi regénye eredeti nyelven először 1855-ben jelent meg. A XIX. század második felének egyik legtöbbször kiadott német regényéből egyebek mellett opera is készült. A fordító a mű fordítását a regény magyar vonatkozásai miatt tartotta különösen időszerűnek, a regény egy része ugyanis a magyar kalandozások korát jeleníti meg egy másik szemszögből. Az utolsó levélen apró szúrágás nyomai. Korabeli félvászon kötésben, gerincén aranyozott címfeliratos vignettával. Jó példány.
Fekete J. József: Mit ér az irodalom, ha magyar? A szerző, Fekete J. József által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Újvidék, 2007, zEtna. Kiadói papírkötés.
Filadelfi Mihály: A szavak udvarát kutatom. Versek és jegyzetek. Békéscsaba, 1982. Új Aurora (Kner ny., Gyoma). 44 + [4] p. Egyetlen kiadás. 300 példányban megjelent verseskötet számozott példánya: 132. szám. Dedikált: ,,Táborszky Lászlónak barátsággal és szeretettel: Filadelfi Mihály. Békéscsaba, 1982. II. 2." (Új Aurora füzetek.) Fűzve, kiadói borítóban.
A Magyar Bibliofil Társaság alapszabálytervezete. Bp., 1960, Magyar Bibliofil Társaság, 10+4 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban ebből 100 példány számozott. Számozott (38./100) példány.
Duhamel, Georges: Chronique des Saisons améres 1940-1943. (Dedikált.) Paris, 1944. Paul Hartmann (Imprimeries Réunies de Chambéry). 228 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,A Mademoiselle Jeanne Dorey [...] G. Duhamel". Georges Duhamel (1884-1966) francia orvos, író és költő, esszéíró, a Francia Akadémia tagja, 1930-tól megjelenő, hatalmas, tízkötetes regényfolyama tette híressé, mely hasonló portrét fest kora társalmáról, mint korábban Émile Zola regénysorozata. A megszállókkal és a kollaborálókkal egyáltalán nem szimpatizáló Duhamel Párizsban maradt 1940 után is, műveit a Gestapo betiltotta, eltiltották a publikálástól is. Beszédes című kötete, melynek címe magyarul a ,,Keserű évadok krónikája 1940-1943" fordítással adható vissza, valójában esszékötet - rövid írásokat ad közre, és irodalmi kérdések tárgyalása alatt voltaképpen a civilizáció fennmaradásának esélyeit elemzi. A kötet negyvennyolc írása nem idő-, hanem tematikus rendben követi egymást, három csoportra osztva, melyek címei magyarra fordítva: ,,Az értelem szerepéről a megpróbáltatások idején", ,,Vázlatok a civilizáció történetéhez", ,,Alakok és tájak". Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Erdélyi József: Tarka toll. Költemények. Pápa, 1931, Szerző. (Főiskolai ny.) 29 l. 1 sztl. lev. 200 mm. Első kiadás. DEDIKÁLT példány! Fűzve, kiadói borítóban, szép állapotban. A költő egyik ritka verseskötete. Hozzá a költő egy gépelt verskézirata javításokkal
Németh József, kiskamondi: Nemzeti költészet. Írta Kiskamondi Németh Jóska vándor tanyai költő [Alkalmi háborús költemények, 1914]. Czelldömölk, 1914. [Szerző] - Dinkgreve Nándor könyvnyomdája. [4] p. Egyetlen kiadás. A Hazafi Verai János vándor poéta nyomán járó naiv költő, Kiskamondi Németh József életét a dunántúli falvak között járva élte le, megélhetését az általa kiadott, költészeti darabjait tartalmazó alkalmi nyomtatványok biztosították. Az úton nemzeti szín szalaggal felpántikázott mogyorófa bottal járó poéta, Kiskamondi Németh Jóska emlékezete a dunántúli falvak emlékezetében sokáig megmaradt. Díszkeretes szövegoldalakon elhelyezett versei ezúttal az első világháborús magyar hadi sikereket méltatják, illetve fenyegetéseket tartalmaznak a haza ellenségei számára. Tartalma: Éljen I. Ferenc József! - Szervusz, Török testvér! - Nándorfehérvár. Az oldalakon apró foltosság. Egyetlen lap, hajtogatva, borító nélkül.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.