Baksay Sándor: Gyalog-ösvény I-III. köt. Elbeszélések. I. köt.: Pusztai találkozás. Elbeszélések., II. köt.: Nagymama karácsonyja. A csudálatos történet. Nagymama meséje., III. köt.: Jobb kezem. Ispéró. Patak banya. Szépirodalmi Könyvtár. Bp., 1895., Kisfaludy-Társaság, (Franklin-ny.), 243 p.; 208 p.; 270 p. 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az első kötet hátsó szennylapján hiánnyal, "Kardos János ügyvéd" névbélyegzésével. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
Bartis Ferenc 4 műve: Akarjatok szabadon élni, Mikor kezdődött a holnap?, Fohászok és szitkok Föltámadás előtt vagy a költészet megkísértése, Ellopták a világ lelkét avagy pokoljárás a mennyországban. Mind a szerző, Bartis Ferenc (1936-2006) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996-1999, Összmagyar Testület - A CÉH. Kiadói papírkötés.
Bárány Tamás 3 műve: Rákóczi zászlai, Lázadók, Kis magyar irodalomtöri. A szerző, Bárány Tamás (1922-2004) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1998-2003, Hét Krajcár - Összmagyar Testület. Kiadói papírkötések.
3 db Havas Zsuzsa könyvtárából jelzett könyv: Levelek a francia forradalomból, Illyés Gyula Hunok Párisban, Természet és társadalom A szocializmus. 1919. Bp
Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012,PONT. Kiadói kartonált papírkötés, vetemedett, deformált kötéssel, de belül jó állapotban.
Hornyik Miklós: Határsértés. Válogatott és új írások 1965-2001. A szerző, Hornyik Miklós (1944 - 2012) író, újságíró, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, Ister. Kiadói papírkötés.
Hanzély Ferenc: Kereskedelmi irálytan és levelező, egybekötve kereskedelmi és magán-ügyiratokkal. Gyakorlati kézikönyv kereskedők, gyárosok, pénz- és iparvállalati tisztviselők és más iparüzők használatára. Bp., 1886, Franklin-Társulat, XXXI+(1)+434 (eredetileg 504) p. Harmadik, javított kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé koszos borítóval, az utolsó 35 lap hiányzik. (Ritka!)
[Shakespeare, William] Shakspere tragédiái. I. köt. [Romeo és Julia. Othello. Cymbeline. Macbeth. Lear király. Hamlet.] Ford.: Szász Károly, Rákosi Jenő, Vörösmarty Mihály, Arany János. Shakspere Összes Szinművei I. köt. Bp., 1902, Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ XXXV+(1)+609+(3) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a gerincen kis sérülésekkel, némi kopással, belül nagyrészt jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.