Alföldi tudományos gyűjtemény (Az Alföldi Tudományos Intézet évkönyve) II. 1946-1947. Szerk.: Bartucz Lajos. Szeged, 1948, Alföldi Tudományos Intézet, 2 sztl. lev.+ 342 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel, a lapok egy részén ázásnyomokkal.
Vegyes 5 darabos egri vonatkozású könyvtétel: Sugár István: Az egri vár és viadala. Bp., 1971, Zrínyi. Kiadói nyl-kötésben, kiadói sérült papír védőborítóban + Az egri képtár vezetője és katalógusa. Dobó István Vármúzeum. Szerk.: Czobor Ágnes. Eger, 1979, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága. Magyar és francia nyelvű szöveggel, fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben + Galván Károly: Az egri vár. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói papírkötésben + Egri útikalauz. Szerk.: Bakó Ferenc. H.n., 1958, A Heves Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatalának kiadványa. Kiadói, enyhén sérült papírkötésben + Eger. Gink Károly fotói. Bp., 1965, Corvina. Német és orosz nyelvű leírással, gazdag és érdekes fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben.
Budapest Anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül Klösz György udv. fényképészeti műintézete által. Szerk.: Sivó Mária. Klösz György és mások felvételeivel, Mesterházi Lajos előszavával. Bp., 1979, Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
Makra Zoltán, Mohr Győző (szerk.): Iglói Diákalbum. Az Iglói Főgimnáziumban 1898. évben érettségit tett diákok harminc éves érettségi találkozójuk emlékére. Bp., 1929, Fébé-nyomda. 8 p. Kiadói papírkötés, borítón korabeli névbejegyzéssel