Sebes Tibor: Jambó, Kilimandzsáró! A szerző, Sebes Tibor (1929-2011) újságíró által DEDIKÁLT! Bp., 1967, Táncsics. Egy színes kihajtható térkép melléklettel. Fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötés, kiadói kissé sérült és gerincén kissé foltos papír védőborítóval, néhány lap kijár és alja kissé foltos.
Soproni vezető utcanévjegyzékkel és a Soproni hegység térképe. Szerk.: Seidl János Ferenc. (Sopron), 1943, magánkiadás (Goldschmied S.-ny.), 64 p. Harmadik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval. Térkép nélkül!
Győri tanulmányok 5. Győr, 1983, Győr Megyei Város Tudományos Kutatócsoportja. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis szakadással. 500 példányban.
Vajda Pál R[ezső]: A Lánchíd története. Bp., 1947, Szikra, 1 t. + 67+(1) p. + 5 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
Dr. Gerelyes Ede: Jelentés a fővárosi honismereti-helytörténeti mozgalom helyzetéről és a fővárosi tudományos intézmények helytörténeti tevékenységéről 1976-1981. Összeáll. és szerk.: - - . Bp., 1982, Hazafias Népfront Budapesti Bizottsága - Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.