Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 182

Bergman, Sten:  Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 272 p. + 23 t. (kétoldalas). Sten Bergman (1895-1975) svéd zoológus és utazó, főként kelet-szibériai utazásairól nevezetes. Beszámolójában 1920-1923 között megtett kamcsatkai felfedezőútjáról számol be. A Japánból indult svéd kutatócsoport a vörös irányítás alatt álló Petropavlovszk kikötőjéből indult, oda többször és visszatért, és tanúja volt a város többszöri hűségváltásának vörösök és fehérek között. Útírásában a civilizációs központnak számító Petropavlovszk városán többször is anarchia tör ki, ehhez képest nyugalmasabbnak számít a félsziget lamut, korják és kamcsadál őslakói közötti tartózkodás, életmódjukról, miként az orosz telepesek életmódjáról is erős színekkel számol be a szerző. Az útírás nagy részét azonban a felfedezőút viszontagságai és eredményei, valamint a vadászat örömeinek részletezése tölti ki. A kötet eredeti nyelven 1923-ban látott napvilágot, ,,Kamtchatka: skildringar fr?n en tre?rig forskningsfärd" címen. Első magyar kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a következő évi második kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19036.

Rufpreis:
2 400 HUF

Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerinc sérült, viseltes állapotban.
19037.

Rufpreis:
1 600 HUF

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, enyhe kopással
19038.

Rufpreis:
2 400 HUF

Népessy Noémi (főszerk.): Óbuda története. Tanulmánykötet. Bp., 2020. Óbudai Múzeum. 621 + (26)p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
19039.

Rufpreis:
5 000 HUF

19040.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

19041.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Tóth Szabolcs Barnabás: Idősellátás Háromszéken.. Sepsiszentgyörgy, 2012, Háromszék Vármegye Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19042.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19043.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Erdély északi része és a Székelyföld. Budapest, [1941]. Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal (Pallas nyomda). [48] p. Első kiadás. A kis alakú, egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált turisztikai kiadvány a második bécsi döntéssel 1940-ben visszatért Erdély kulturális és turisztikai kincseit ajánlja az utazók figyelmébe. A hátsó borítón a Székelyföld és a kapcsolódó észak-erdélyi részek közlekedési és hegyrajzi térképe, a síterepek kiemelésével. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19044.

Rufpreis:
3 000 HUF

19045.

Rufpreis:
3 000 HUF

19046.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19047.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF