Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 182

19024.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Dr. Reich Milton Oszkár: Erdély útikönyv. Térképmelléklettel és a szerző fényképfelvételeivel. Bp., 1942, Eggenberger, 232+4 p.+8 t.+2 kihajtható térképvázlattal (Nagyvárad, Kolozsvár.) Második, átdolgozott és bővített kiadás. Átkötött kartonált papírkötés, a címlap és az utolsó lap restaurált.
19025.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hajdú-Moharos József: Magyar településtár. Bp, 2000, Kárpát-Pannon, műbőr kötés.
19026.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Mirko Grlica: Subotice koje nema. / Az elbontott Szabadka. Szabadka, 2015, Városi Múzeum. Kétnyelvű. Kiadói papírkötés.
19027.

Rufpreis:
2 400 HUF

Endrődi füzetek 2 kötete (2.,3. kötet):  Az endrődi asszonyok élete a századfordulótól. Összeáll.: Hornok Lajosné Németh Eszter.;  Az endrődi parasztemberek élete a századfordulótól.;  Gyomaendrőd, 1992-1993., Honismereti Egyesület Gyomaendrőd. Kiadói papírkötések, volt könyvtári példányok.
19028.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

dr. Papp Károly: A szlavóniai daruvár hévvizű-fürdő védőterülete. Bp., 1910, M. Kir. földtani Intézet, sérült papírkötés javítással, térkép melléklettel.
19029.

Rufpreis:
4 000 HUF

19030.

Rufpreis:
2 000 HUF

Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapok.
19031.

Rufpreis:
1 000 HUF

E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borító, foltos lapokkal.
19032.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pfizenmayer, E[ugen] W[ilhelm]:  Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-telepek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibíria általános leírásával kiegészítette Cholnoky Béla. 83 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1930]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 206 p. + 21 t. (kétoldalas) + 1 térkép. Első magyar kiadás. Eugen Wilhelm Pfizenmayer würtemmbergi születésű orosz zoológus és paleontológus. A Szentpétervári Állattani Múzeum megbízásából 1901-ben Kelet-Szibériába utazott, az ott talált mamuttetem tudományos vizsgálatára, illetve a mammut-csontváz Szentpétervárra szállításának intézése ügyében. Kalandos tudományos és úti beszámolójában számos részlet a késő cárkori szibériai élet viszontagságairól, illetve a Léna folyó mentén élő jakut népcsoport etnográfiájáról. Később Tbilisziben dolgozott zoológusként, onnan tért vissza a jakutok közé 1908-ban. A világháború alatt német származása miatt kémkedéssel vádolták, 1917-ben visszaköltözött Németországba. Beszámolója eredeti nyelven 1926-ban jelent meg, ,,Mammutleichen und Urwaldmenschen in Nordost-Sibirien" címmel, később japán, orosz és angol nyelveken jelent meg, magyar kiadása Cholnoky Béla átdolgozásában először 1930-ban jelent meg. Az utolsó oldalon az utazásról készült egész oldalas térkép. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19033.

Rufpreis:
2 400 HUF

Agostini, Alberto M[aria] de:  Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította Cholnoky Béla. 100 képpel. Budapest, [1930 körül]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 209 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi részeire szólította; a rendkívüli természeti szépségekben gazdag, hó borította és szél tépte hegyvidék számos részét a modern felfedezők közül elsőként járta be. Munkájában 1910-1923 közötti földrajzi és néprajzi megfigyeléseit közli a Tűzföldről, annak vadászó életmódot folytató, sámánisztikus hiedelemvilágú őslakó törzseiről, illetve a lassan modernizálódó vidékről. Az első magyar kiadás 1926-ban jelent meg, példányunk az 1930 körüli 3. kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19034.

Rufpreis:
2 400 HUF

Felfedezők lexikona. Szerkesztette Kéz Andor. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 162 p. Első kiadás. Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, előbbi a belív néhány oldalán megismétlődik. Néhány oldalon apró foltosság. (Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Poss.: Láng Gépgyár Rt. Tisztviselői Sportköre. Díszesen aranyozott, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
19035.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF