Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 182

Vofkori György: Székelyudvarhely. - Várostörténet képekben. I. kötet. Békéscsaba, 2009, Typografika. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19012.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Egypt Today. Published in the Interests of Egyptian Finance, Industry and Commerce. 1937-1938. Second Edition. Edited by Demetrius A. Zoides. Cairo, [1938], Egyptian Trade & Publishing Agency (Derby, Bemrose & Sons Limited), 232 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva, hirdetésekkel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, helyenként összeragadt lapokkal.
19013.

Rufpreis:
8 500 HUF
23,04
26,56

Apatinnal kapcsolatos 4 db cím (5 kötet), az egyik duplum: Josef Volkmar Senz: Apatiner Heimatbuch. Aufstieg, Leistung und Untergang der donauschwäbischen Großgemeinde Abthausen/Apatin im Batscher Land. Straubing, 1966, szerzői. Német nyelven. 832 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Egy térkép melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés. sérült gerinccel, kissé foltos borítóval. + Schwend, Josef P.: Apatin. Taufregister A - K von 1750 - 1945. Heiratsregister Männlich von 1751 - 1825 Band I. Taufregister L - Z von 1750 - 1945. Heiratsregister Weiblich von 1751 - 1825. Band II. (két kötetben). Donauschwäbisches Archiv Reihe V: Apatiner Beiträge 28. H.n., (1990), Apatiner Gemeinschaft e.V. 1222 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott műbőrkötés, borítók éle kopott, máskülönben jó állapotban. + Jurg, Hans: Apatin (Heimatbuch der größten donaudeutschen Gemeinde). Donauschwäbisches Archiv Reihe V: Apatiner Beiträge 27. Haßfurt, 1989, Apatiner Gemeinschaft. Német nyelven. Az 1940-ben megjelent könyv reprintje.Kiadói aranyozott egészvászon kötés., térkép melléklettel. + Jurg, Hans: Apatin (Heimatbuch der größten donaudeutschen Gemeinde). I.-II. kötet Donauschwäbisches Archiv Reihe V: Apatiner Beiträge 27. Haßfurt, 1989, Apatiner Gemeinschaft. Német nyelven. Az 1940-ben megjelent könyv reprintje. Kiadói aranyozott egészvászon kötés., térkép melléklet nélkül.
19014.

Rufpreis:
8 000 HUF

Auernheimer, Raoul: Wien. Bild und Schicksal. Wien, 1938, Otto Lorenz Verlag. Egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, koszos, foltos borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
19015.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Ilg, Albert (szerk.): Alt-Wien in Bild und Wort. Herausgegeben vom Wiener Alterthumsverein und von der Redaction des Wiener Illustrirten Extrablattes. Redigirt von - - . Wien, 1889, Verlag des Wiener Alterthumsvereins, 72 p. (A 27. lap hiányzik). Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói papírborítóban, fűzés nélkül, sérülésekkel, 46,5x30 cm.
19016.

Rufpreis:
4 000 HUF

Budapest története I-IV. köt. Szerk.: Gerevich László, Kosáry Domokos, Vörös Károly, Horváth Miklós.  I. kötet: Budapest története az őskortól az Árpád-kor végéig.;  II. kötet: Budapest története a későbbi középkorban és a török hódoltság idején.;  III. kötet: Budapest története a török kiűzésétől a márciusi forradalomig.;  IV. kötet: Budapest története a márciusi forradalomtól az őszirózsás forradalomig. Bp., 1973-1980, Akadémia Kiadó. 10 melléklettel. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.
19017.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
11

1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval,
19018.

Rufpreis:
2 000 HUF

19019.

Rufpreis:
8 000 HUF

Dr. Juratovics Aladár: A szeged-algyői szénhidrogénmezők kutatási-művelési története 1965-1990. Szeged, 1995, Móra Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19020.

Rufpreis:
5 000 HUF

Amusemens des eaux de Spa. [...] Nouvelle edition. Tome second. Göttingen-Leiden, 1756, Elie Luzac, 424 p.+ 2 (kihajtható, rézmetszetű) t. Francia nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé foltos, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban. Az előzéklapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi R. és L." bélyegzővel.
19021.

Rufpreis:
8 000 HUF

Csepel. Szerk.: Ladányi Miksa. Bp., 1934, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Magyar városok monográfiája). Kiadói aranyozott vászonkötésben, laza és kissé sérült kötéssel, címlap hiányzik, festett felső lapélekkel.
19022.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Ford.: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat ("Pátria"-ny.), 1 t.+IX+2+667 p.+ 15 t. + 1 (különálló térképmelléklet (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült szennylapokkal, szakadozott térkép-melléklettel.
19023.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF