Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
Fényes von Alexius [Fényes Elek]: Statistik des Königreichs Ungarn.I. Theil. Pesth, 1843., Trattner -Károlyi, VII+331 p.+1 (kihajtható táblázat) t. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foxing foltos lapokkal, javított címlappal, a címlapon régi bélyegzéssel.