Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.