Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagner'schen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: "Szerzőtől" bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.
2000 Vasi Szemle. LIV. évf. 4. szám. Szerk.: Gyurácz Ferenc. Benne: Mórocz Zsolt: Boldog Isthwan Kyral. A szerző, Mórocz Ferenc által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
1926 Roma Aeterna. 1926-os naptár. Zürich - Stuttgart, 1940, Montana Verlag AG. Gazdag, Rómát ábrázoló fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Félvászon-kötés, az illusztrált címlap kissé sérült és leszakadt, valamint az első két lap leszakadt, de teljes!
Dallos Sándor: Dunántúli legendás könyv. Az oldalszámozáson belül Fáy Dezső egészoldalas fametszeteivel illusztrált. [Bp.], (1937.), Nyugat, 219+3 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, benne kézzel készült könyvjelzővel.
Antalffy Gyula: A honi utazás históriája. Bp.,(1943), Athenaeum, 268+2 p.+XXXII (fekete-fehér képtáblák) t. Papírkötés, foltos, szakadt borítóval, a hátsó borítón hiánnyal.