Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 182

Magyarország. Panoráma Útikönyvek. Szerk.: Borsai Lipótné. Bp., 1978, Panoráma. Térkép-melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés.
19120.

Rufpreis:
1 200 HUF

Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, Kardos János ügyvéd névbejegyzéseivel.   Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
19121.

Rufpreis:
1 800 HUF

19122.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal. egy melléklet kijár, széle rojtos
19123.

Rufpreis:
1 200 HUF

Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] II. kötet. Bp., 1898, Athenaeum, 8+222+1 p.+19 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, egy lap hiánnyal.
19124.

Rufpreis:
1 800 HUF

Csapó György: Európai pillanatok. DEDIKÁLT! "Világjárók" 38.  Bp., 1964., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19125.

Rufpreis:
1 400 HUF

Zonda Tamás: Balassagyarmat jeles polgárai. A szerző, Zonda Tamás (1940-2023) pszichiáter, neurológus, kultúrtörténész, író által DEDIKÁLT! H.n., 2016, szerzői. 272 p. 4., szűkített kiadás. Kiadói papírkötés, gerincen kisebb szakadással. A tételhez tartozik a szerző névjegye.
19126.

Rufpreis:
1 600 HUF

Honvédő város. Nógrád megye északi határainak megvédése. Tudományos emlékülés a Nógrádi Történeti Múzeumban (Salgótarján, 2004. szeptember. 23.) Szerk.: Bagyinszky Istvánné, Szvircsek Ferenc. Discussiones Neogradienses. Salgótarján, 2005, Nógrád Megyei Múzeumi Szervezet. 89 p. Megjelent 300 példányban. Fekete-fehér képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19127.

Rufpreis:
2 800 HUF

The golden book of Amsterdam. 2004, Bonechi, papírkötés, angol nyelven.
19128.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szakál Aurél (szerk.): Kiskunhalas almanach. Városismertető az ezredfordulós Kiskunhalasról. Kiskunhalas, 2002, Kiskunhalas Város Önkormányzata. 832 p. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, hátsó borító élén apró sérüléssel, előzéklapon apró szakadással.
19129.

Rufpreis:
2 400 HUF

Martin Gerlach (szerk.): Nürnberg : Ein Rundgang in Bildern. Lipcse és Bécs, é.n. (1915-20 k.), Gerlach & Weidling.127 p. Német, francia és angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, Nürnbergről, Fürthről, Ansbachról készült fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, előzéklap és címlap kissé sérült, néhány kevés lap kissé foltos.
19130.

Rufpreis:
1 600 HUF

Papp D. Tibor: Nyíregyháza köztéri szobrai és plasztikái. Nyíregyháza, 2002, Foto Csutkai. Megjelent 1000 példányban. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19131.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF