Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, Kardos János ügyvéd névbejegyzéseivel. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal. egy melléklet kijár, széle rojtos
Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] II. kötet. Bp., 1898, Athenaeum, 8+222+1 p.+19 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, egy lap hiánnyal.
Zonda Tamás: Balassagyarmat jeles polgárai. A szerző, Zonda Tamás (1940-2023) pszichiáter, neurológus, kultúrtörténész, író által DEDIKÁLT! H.n., 2016, szerzői. 272 p. 4., szűkített kiadás. Kiadói papírkötés, gerincen kisebb szakadással. A tételhez tartozik a szerző névjegye.
Szakál Aurél (szerk.): Kiskunhalas almanach. Városismertető az ezredfordulós Kiskunhalasról. Kiskunhalas, 2002, Kiskunhalas Város Önkormányzata. 832 p. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, hátsó borító élén apró sérüléssel, előzéklapon apró szakadással.
Martin Gerlach (szerk.): Nürnberg : Ein Rundgang in Bildern. Lipcse és Bécs, é.n. (1915-20 k.), Gerlach & Weidling.127 p. Német, francia és angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, Nürnbergről, Fürthről, Ansbachról készült fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, előzéklap és címlap kissé sérült, néhány kevés lap kissé foltos.