Török András: Budapest könyv avagy Simplicissimus szerint a világ. Felvidéki András térképeivel és rajzaival. Bp., 2012, Park. 3. kiadás. Kiadói papírkötés.
Simonyi Jenő: Idegen népek közt messze földön. Útirajzok és életképek kiváló utazók leírásaiból. Összeválogatta: Dr. - -. Bp., 1912, Athenaeum, 270p. Második kiadás. Számos oldalszámozáson belüli szövegközti és egészoldalas illusztrációval illusztrált. Korabeli félvászon kötésben
- Répási Imre: Ipar és kereskedelem Putnokon a XIX. század közepétől 1945-ig. Gömör Néprajza XXI. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
100 legszebb nemzeti park a világon. Utazás öt kontinensen. Ford.: Sz. Érdi Éva. Bp., 2005, Kossuth. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kurt Schuschnigg: Dreimal Österreich. Wien, 1937, Jakob Hegner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, Pataky Arnold pap, teológus, egyházi író névbélyegzésével, intézményi bélyegzéssel.
Norman Hudson (szerk.): Hudson's Historic Houses & Gardens: Castles and Heritage Sites. Banbury, 2001, Norman Hudson & Co. 608 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.