Pénzügyi közigazgatási helységnévtár. Bp., 1947, kn. (Magyar Állami Nyomda). 257 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel, címlapon régi Kossuth címeres intézményi bélyegzővel.
Balassa Iván: A debreceni cívis földművelésének munkamenete és műszókincse. A Debreceni Református Kollégium Tanárképző Intézetének Dolgozatai - Különlenyomat a 21. számból. Debrecen, 1940. A Debreceni Református Kollégium Tanárképző Intézetének Kiadása. Szövegközi ábrákkal és fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, írással a borítón.
Brassey, [Anna, Baroness Brassey]: Eine Segelfahrt um die Welt an Bord der Yacht ,,Sunbeam" in elf Monaten ausgeführt und geschildert von - - . Frei übersetzt nach der achten Auflage des Originals durch A. Helms. Leipzig, 1880, Ferdinand Hirt & Sohn, VIII+389+(3) p.+ 7 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp., 2001, Helikon. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.