Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 197

Taylor, Merlin Moore:  A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Angolból fordította Halász Gyula. 67 képmelléklettel és térképpel. Budapest, [1931 körül]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 188 + [2] p. + 14 t. Merlin Moore Taylor (1886-1939) amerikai utazó szenzációs néprajzi részletekben bővelkedő beszámolója az 1920-as évek elején tett pápua-új guineai utazásáról. A kötet eredeti nyelven először 1924-ben jelent meg ,,Where Cannibals Roam" címmel, első magyar fordítása 1926-ban jelent meg. Példányunk az 1931 körüli harmadik magyar kiadásból származik. A képjegyzék előtti oldalon, oldalszámozáson belül az utazás egész oldalas térképe. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19024.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pfizenmayer, E[ugen] W[ilhelm]:  Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-telepek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibíria általános leírásával kiegészítette Cholnoky Béla. 83 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1930]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 206 p. + 21 t. (kétoldalas) + 1 térkép. Első magyar kiadás. Eugen Wilhelm Pfizenmayer würtemmbergi születésű orosz zoológus és paleontológus. A Szentpétervári Állattani Múzeum megbízásából 1901-ben Kelet-Szibériába utazott, az ott talált mamuttetem tudományos vizsgálatára, illetve a mammut-csontváz Szentpétervárra szállításának intézése ügyében. Kalandos tudományos és úti beszámolójában számos részlet a késő cárkori szibériai élet viszontagságairól, illetve a Léna folyó mentén élő jakut népcsoport etnográfiájáról. Később Tbilisziben dolgozott zoológusként, onnan tért vissza a jakutok közé 1908-ban. A világháború alatt német származása miatt kémkedéssel vádolták, 1917-ben visszaköltözött Németországba. Beszámolója eredeti nyelven 1926-ban jelent meg, ,,Mammutleichen und Urwaldmenschen in Nordost-Sibirien" címmel, később japán, orosz és angol nyelveken jelent meg, magyar kiadása Cholnoky Béla átdolgozásában először 1930-ban jelent meg. Az utolsó oldalon az utazásról készült egész oldalas térkép. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19025.

Rufpreis:
3 000 HUF

E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
19026.

Rufpreis:
3 000 HUF

Agostini, Alberto M[aria] de:  Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította Cholnoky Béla. 100 képpel. Budapest, [1930 körül]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 209 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi részeire szólította; a rendkívüli természeti szépségekben gazdag, hó borította és szél tépte hegyvidék számos részét a modern felfedezők közül elsőként járta be. Munkájában 1910-1923 közötti földrajzi és néprajzi megfigyeléseit közli a Tűzföldről, annak vadászó életmódot folytató, sámánisztikus hiedelemvilágú őslakó törzseiről, illetve a lassan modernizálódó vidékről. Az első magyar kiadás 1926-ban jelent meg, példányunk az 1930 körüli 3. kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19027.

Rufpreis:
3 000 HUF

Felfedezők lexikona. Szerkesztette Kéz Andor. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 162 p. Első kiadás. Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, előbbi a belív néhány oldalán megismétlődik. Néhány oldalon apró foltosság. (Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Poss.: Láng Gépgyár Rt. Tisztviselői Sportköre. Díszesen aranyozott, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
19028.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bergman, Sten:  Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 272 p. + 23 t. (kétoldalas). Sten Bergman (1895-1975) svéd zoológus és utazó, főként kelet-szibériai utazásairól nevezetes. Beszámolójában 1920-1923 között megtett kamcsatkai felfedezőútjáról számol be. A Japánból indult svéd kutatócsoport a vörös irányítás alatt álló Petropavlovszk kikötőjéből indult, oda többször és visszatért, és tanúja volt a város többszöri hűségváltásának vörösök és fehérek között. Útírásában a civilizációs központnak számító Petropavlovszk városán többször is anarchia tör ki, ehhez képest nyugalmasabbnak számít a félsziget lamut, korják és kamcsadál őslakói közötti tartózkodás, életmódjukról, miként az orosz telepesek életmódjáról is erős színekkel számol be a szerző. Az útírás nagy részét azonban a felfedezőút viszontagságai és eredményei, valamint a vadászat örömeinek részletezése tölti ki. A kötet eredeti nyelven 1923-ban látott napvilágot, ,,Kamtchatka: skildringar fr?n en tre?rig forskningsfärd" címen. Első magyar kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a következő évi második kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19029.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hedin, Sven: Pekingtől Moszkváig. Bp., 1924, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19030.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From president to prison. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinc, kopottas állapotban.
19031.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Von Den Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. Bp., Lampel. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19032.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Gubányi Károly: Ausztrália. Bp., Lampel. Kiadói festett, aranyozott félvászon kötés, kopottas állapotban.
19033.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+ 186+(3) p.+ 19 t.+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel.
19034.

Rufpreis:
1 600 HUF

[Tucci, Giuseppe (1894-1984) - Ghersi, Emanuele] G. Tucci-E. Ghersi: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. Ford.: Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin,181 p. + 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, megviselt állapotban.
19035.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF