Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 197

Amusemens des eaux de Spa. [...] Nouvelle edition. Tome second. Göttingen-Leiden, 1756, Elie Luzac, 424 p.+ 2 (kihajtható, rézmetszetű) t. Francia nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé foltos, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban. Az előzéklapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi R. és L." bélyegzővel.
19012.

Rufpreis:
8 000 HUF

Koncz Ákos, konczházai:  Ős Debreczen. Elbeszélések Debreczen múltjából. Debrecen, 1909. Debreczen sz. kir. város könyvnyomda-vállalata. [4] + 185 + [3] p. Egyetlen kiadás. Koncz Ákos (1861-1917) egykori római katolikus pap, főgimnáziumi tanár, újságíró, Debrecen főlevéltárosa. Helytörténeti elbeszélései főként Debrecen városának fordulatos 16-17. századi sorsából merítenek. A tartalomból: Ecsedi, a büszke kurucz - Edda, a tatárleány - Szapolyai debreceni rózsája - Az ondódi tündér - Biczó István váradi útja - Bandy várúr lánya - Korponai ezredes - A debreceni tulipán - A typographus leánya - Éjféli párbaj. Aranyozott gerincű, enyhén foltos kiadói vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19013.

Rufpreis:
6 000 HUF

Ripka Ferenc:  Erzsébet királyné Gödöllőn 1867-1897. Emlékkönyv a gödöllői Erzsébet-szobor leleplezési ünnepére. A szoborbizottság megbízásából írta Ripka Ferencz. Budapest, 1901. (Magyar Királyi Állami Nyomda). 1 t. (címkép) + 53 + [3] p. + 7 t. Haránt alakú kötet. Első kiadás. Wittelsbach Erzsébet (1837-1898) királyné tiszteletére a királyi pár gödöllői rezidenciájának szomszédságában hazai kezdeményezésre 1898-tól, a királyné halálának évétől emlékparkot alakítottak ki. A magyar kiegyezésben is fontos szerepet betöltő, országosan meggyászolt néhai királyné szobrának megalkotására szoborbizottságot állítottak fel, a bizottság pedig Róna József szobrászművészt bízta meg a feladattal. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti rajzzal díszített kiadványunk a királyné alakjának és gödöllői tartózkodásainak állít emléket. A kiadvány tájékoztatása szerint az emlékkönyvből befolyó összeget a gödöllői szegény sorsú iskolás gyermekek számára szervezendő Erzsébet Alapítvány céljára fordították. Wittelsbach-színű zsinórral fűzött, színes, illusztrált, kiadói borítóban (Müller György kötészete, Budapest), az első fedőborítón a címfelirat mellett Gödöllő városának dombornyomású címere, az első fedőborítón apró gyűrődés. Jó példány.
19014.

Rufpreis:
4 000 HUF
11

Csepel. Szerk.: Ladányi Miksa. Bp., 1934, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Magyar városok monográfiája). Kiadói aranyozott vászonkötésben, laza és kissé sérült kötéssel, címlap hiányzik, festett felső lapélekkel.
19015.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Ford.: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat ("Pátria"-ny.), 1 t.+IX+2+667 p.+ 15 t. + 1 (különálló térképmelléklet (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült szennylapokkal, szakadozott térkép-melléklettel.
19016.

Rufpreis:
8 000 HUF

Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerincnél javított, kötéstáblák sarka kopott.
19017.

Rufpreis:
10 000 HUF

dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, gerincén és kötéstáblák sarkain kopásnyomokkal, hátsó kötéstábla alján folttal.
19018.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 3. kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc felső részén sérüléssel.
19019.

Rufpreis:
8 000 HUF

Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. 82 képpel és 1 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1929], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+ 240 p.+28 (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás! Az Almásy László és Esterházy Antal közös, 1926. évi afrikai felfedező- és vadászútjáról szóló beszámoló először 1929-ban jelent meg, ezt a kiadást két éven belül két kiadás követte. Az egyes kiadások közti különbség a kötéstábla feliratozásában, az illusztrációs anyagban és a térkép meglétében vagy nem létében körvonalazható. Az 1929. évi első kiadás 83 fényképpel és 1 kihajtható térképpel rendelkezik, a gerincen és az első kötéstáblán pedig az ,,Autóval Szudánban" téves címfelirat olvasható. A kötés feliratozását a második és harmadik kiadásban már javították, ott már ,,Autóval Szudánba" felirat olvasható; a második és harmadik kiadás pedig egységesen nélkülözi a térképet, és 83, illetve 82 felvétellel jelent meg, az 1930., illetve az 1931. évben. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
19020.

Rufpreis:
6 000 HUF

Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 216 p. + 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
19021.

Rufpreis:
5 000 HUF
9

[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerincen kisebb sérülések, kopásnyomok, kopottas állapotban.
19022.

Rufpreis:
6 000 HUF

Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
19023.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF