Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 197

Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerinc sérült, viseltes állapotban.
19036.

Rufpreis:
1 600 HUF

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, enyhe kopással
19037.

Rufpreis:
2 400 HUF

19038.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19039.

Rufpreis:
2 000 HUF

Századok legendái 1913. augusztus, októbert. Szerk.: Virter Ferenc: Benne: 1913. aug.: Déchy Mór: Hegyóriások, József Főherceg: Útiemlékeim Afrikából VI. 1913. október: József Főherceg: Útiemlékeim Afrikából VIII., Krúdy Gyula: Magyar király-idyllek. Bp., 1913, Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky -ny.), XXV-XLIV+31+1 p.; LXV-LXXXIV+29+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötések, a külső hártyapapír sérült.
19040.

Rufpreis:
4 000 HUF

Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. Bp., [1934], Somló Béla (Hungária-ny.), 275+(1) p. + 1 t. (kihajtható, színes térkép). Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült gerinccel, utólagosan pótolt térképpel.
19041.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Váradi Péter Pál, Lőwey Lilla: Erdély-Kárpátok koronája - Déli Kárpátok- Ősvárak 1. Veszprém, 2015, Péter Pál . Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.
19042.

Rufpreis:
4 000 HUF

19043.

Rufpreis:
8 000 HUF

Kő András: Tököl 1956. A szerző, Kő András (1940-) rádióriporter, író, újságíró, szerkesztő által Szőts Istvánné, Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező, forgatókönyvíró felesége részére DEDIKÁLT példány. Tököl, 2008, Tököl Város Képviselő-testülete. 2. bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19044.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szalóczi Géza: Az Egri Dohánygyár krónikája. 1996, Balassi. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19045.

Rufpreis:
3 000 HUF

Népessy Noémi (főszerk.): Óbuda története. Tanulmánykötet. Bp., 2020. Óbudai Múzeum. 621 + (26)p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
19046.

Rufpreis:
5 000 HUF

A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyvei, 3 db: A szarvasi Vajda Péter Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium jubileumi évkönyve 1834-1984. Szarvas, 1984, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés, a borítón törésnyomokkal, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 2000 példányban. + A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyve 2005/2006, 2007/2008. Szarvas, 2006-2008, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés. Megjelentek 350 példányban.
19047.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF