Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerinc sérült, viseltes állapotban.
Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, enyhe kopással
Riemann, Gottfried und Schröder, Klaus Albrecht (szerk.): Caspar David Friedrich Bis Adolph Menzel. Aquarelle Und Zeichnungen der Romantik. München, 1990, Prestel. 283 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. Bp., [1934], Somló Béla (Hungária-ny.), 275+(1) p. + 1 t. (kihajtható, színes térkép). Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült gerinccel, utólagosan pótolt térképpel.
Kő András: Tököl 1956. A szerző, Kő András (1940-) rádióriporter, író, újságíró, szerkesztő által Szőts Istvánné, Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező, forgatókönyvíró felesége részére DEDIKÁLT példány. Tököl, 2008, Tököl Város Képviselő-testülete. 2. bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyvei, 3 db: A szarvasi Vajda Péter Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium jubileumi évkönyve 1834-1984. Szarvas, 1984, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés, a borítón törésnyomokkal, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 2000 példányban. + A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyve 2005/2006, 2007/2008. Szarvas, 2006-2008, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés. Megjelentek 350 példányban.