Dr. Gáspár Ferenc: Hét év a tengeren. Egy tengerészorvos naplójából. Bp., [1903], Singer és Wolfner, VIII+527+(1) p. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, rossz állapotban, több lap kijár.
Dezső Lipót: Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A magyar tanulók számára írta és a képanyagot összeáll.: - - . A. Szabó Károly rajzaival. Szombathely-Bp., [1935], Martineum Rt. - Globus-ny., 84 p.+ 80 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, kissé sérült, foltos címlappal.
Divald Kornél. A besztercebányai múzeum kalauza. Bp., 1909, Múzeumok és Könyvtárak Orsz. Főfelügyelősége. Kiadói papírkötés, gerinc és borító kissé sérült, címlapon korabeli névbejegyzéssel, több lapon ceruzás jelöléssel.
Felvinczi Takáts Zoltán: Kőrösi Csoma Sándor emlékkiállítás az Egyetemi Könyvtárban. Magyar Kir. Ferenc József Tudományegyetem Erdélyi Magyar Közművelődési Egylet Kolozsvár. Kolozsvár, 1942, Miverva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Makra Zoltán, Mohr Győző (szerk.): Iglói Diákalbum. Az Iglói Főgimnáziumban 1898. évben érettségit tett diákok harminc éves érettségi találkozójuk emlékére. Bp., 1929, Fébé-nyomda. 8 p. Kiadói papírkötés, borítón korabeli névbejegyzéssel