Sebes Tibor: Jambó, Kilimandzsáró! A szerző, Sebes Tibor (1929-2011) újságíró által DEDIKÁLT! Bp., 1967, Táncsics. Egy színes kihajtható térkép melléklettel. Fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötés, kiadói kissé sérült és gerincén kissé foltos papír védőborítóval, néhány lap kijár és alja kissé foltos.
Simonyi Jenő: Idegen népek közt messze földön. Útirajzok és életképek kiváló utazók leírásaiból. Összeválogatta: Dr. - -. Bp., 1912, Athenaeum, 270p. Második kiadás. Számos oldalszámozáson belüli szövegközti és egészoldalas illusztrációval illusztrált. Korabeli félvászon kötésben
Dallos Sándor: Dunántúli legendás könyv. Az oldalszámozáson belül Fáy Dezső egészoldalas fametszeteivel illusztrált. [Bp.], (1937.), Nyugat, 219+3 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, benne kézzel készült könyvjelzővel.
- Répási Imre: Ipar és kereskedelem Putnokon a XIX. század közepétől 1945-ig. Gömör Néprajza XXI. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban.