1940-1944 A Földgömb, a Magyar Földrajz Társaság folyóirata 6 db száma: XI. évf. 1. sz., XII. évf. 8. sz., XIII. évf. 7., 9. sz., XV. évf. 6., 7. sz. Szerk.: Baktay Ervin, Kéz Andor. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, foltos állapotban.
1933-1939 A Földgömb, a Magyar Földrajz Társaság folyóirata 7 db száma: IV. évf. 6., 9. sz., V. évf. 2., 5., 6., 7., 8. sz. + a X. évfolyam (1939) tartalomjegyzéke. Szerk.: Milleker Rezső, Baktay Ervin, Kéz Andor. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, foltos állapotban.
Magyar Fürdőalmanach. Szerk.: Kiss Veronika, Nagy Zoltán. Horváth Gábor és Monok István bevezetőjével. Bp., 2004, Magyar Fürdőszövetség - Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A borító illusztrációja Konecsni György munkája. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
100 legszebb nemzeti park a világon. Utazás öt kontinensen. Ford.: Sz. Érdi Éva. Bp., 2005, Kossuth. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, javított, kopott, kiadói papír védőborítóban.
Akinek ezeréves múltunkat köszönhetjük. Magyarország neves halottainak névjegyzéke és temetkezési helyei. Összeáll.: Csontos László. Bp., 2001, Római Kiadó. Kiadói papírkötés. + Nemere István: Magyarország története. 989 év krónikája. Az államalapítástól a XX. század végéig. hn., én., Anno. Kiadói kartonált papírkötés.
Kurt Schuschnigg: Dreimal Österreich. Wien, 1937, Jakob Hegner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, Pataky Arnold pap, teológus, egyházi író névbélyegzésével, intézményi bélyegzéssel.
Alföldi tudományos gyűjtemény (Az Alföldi Tudományos Intézet évkönyve) II. 1946-1947. Szerk.: Bartucz Lajos. Szeged, 1948, Alföldi Tudományos Intézet, 2 sztl. lev.+ 342 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel, a lapok egy részén ázásnyomokkal.