Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] II. kötet. Bp., 1898, Athenaeum, 8+222+1 p.+19 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, egy lap hiánnyal.
Kmetty Kálmán: Balassagyarmati utcanevek. A szerző, Kmetty Kálmán (1923-1985) helytörténész, tanár által DEDIKÁLT! Balassagyarmat, 1980, Városi Tanács,(Nógrád megyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 217+3 p.+7 t.(térképek)+1 p. Fekete-fehér térképvázlatokkal, szövegközti fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott nyl-kötés, gerincen ragasztószalaggal, elülső kötéstáblán papírborító egy része beragasztva, kötéstáblákon tulajdonosi pecséttel. Megjelent 2000 példányban.
Zonda Tamás: Balassagyarmat jeles polgárai. A szerző, Zonda Tamás (1940-2023) pszichiáter, neurológus, kultúrtörténész, író által DEDIKÁLT! H.n., 2016, szerzői. 272 p. 4., szűkített kiadás. Kiadói papírkötés, gerincen kisebb szakadással. A tételhez tartozik a szerző névjegye.
Szakál Aurél (szerk.): Kiskunhalas almanach. Városismertető az ezredfordulós Kiskunhalasról. Kiskunhalas, 2002, Kiskunhalas Város Önkormányzata. 832 p. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, hátsó borító élén apró sérüléssel, előzéklapon apró szakadással.
Martin Gerlach (szerk.): Nürnberg : Ein Rundgang in Bildern. Lipcse és Bécs, é.n. (1915-20 k.), Gerlach & Weidling.127 p. Német, francia és angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, Nürnbergről, Fürthről, Ansbachról készült fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, előzéklap és címlap kissé sérült, néhány kevés lap kissé foltos.