Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 197

Norman Hudson (szerk.): Hudson's Historic Houses & Gardens: Castles and Heritage Sites. Banbury, 2001, Norman Hudson & Co. 608 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19120.

Rufpreis:
1 800 HUF

Budapest Anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül Klösz György udv. fényképészeti műintézete által. Szerk.: Sivó Mária. Klösz György és mások felvételeivel, Mesterházi Lajos előszavával. Bp., 1984, Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
19121.

Rufpreis:
1 600 HUF

Rácz István: Hajdúnánás története. Hajdúnánás, 1973, Alföldi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19122.

Rufpreis:
1 200 HUF

Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. (Hegymászó- és turistakalauz). Bp., 1978, Sport. Térkép-mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban, az elülső szennylapon ajándékozási bejegyzéssel.
19123.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kalmár Gusztáv: Régi népek, új világok. Ázsia, Amerika és az óceánok hősei. Bp., [1935], Szent István-Társulat, 292 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas, foltos borítóval.
19124.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dercsényi Dezső - Pogány Frigyes: Pécs. Városképek - Műemlékek sorozat. Bp., 1956, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé szakadozott papírborítóval.
19125.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyarország. Panoráma Útikönyvek. Szerk.: Borsai Lipótné. Bp., 1978, Panoráma. Térkép-melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés.
19126.

Rufpreis:
1 200 HUF

Sopron az ezredfordulón. Sopron at the millennium. Sopron, 2002, Juhász Kft. Kiadói kartonált papírkötés. + 1962 Soproni szemle. XVI. évf. 1-4. sz.
19127.

Rufpreis:
800 HUF

19128.

Rufpreis:
1 000 HUF

Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, Kardos János ügyvéd névbejegyzéseivel.   Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
19129.

Rufpreis:
2 800 HUF

19130.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal. egy melléklet kijár, széle rojtos
19131.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF