Norman Hudson (szerk.): Hudson's Historic Houses & Gardens: Castles and Heritage Sites. Banbury, 2001, Norman Hudson & Co. 608 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Budapest Anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül Klösz György udv. fényképészeti műintézete által. Szerk.: Sivó Mária. Klösz György és mások felvételeivel, Mesterházi Lajos előszavával. Bp., 1984, Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
Kalmár Gusztáv: Régi népek, új világok. Ázsia, Amerika és az óceánok hősei. Bp., [1935], Szent István-Társulat, 292 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas, foltos borítóval.
Háromszéki népballadák. Albert Ernő és tanítványai gyűjteménye, Faragó József bevezetőjével és jegyzeteivel. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, Kardos János ügyvéd névbejegyzéseivel. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
Dr. Lengyel Pál: A sághegyi őstelep. A szerző által DEDIKÁLT példány! Celldömölk, 1965, Celldömölk Községi Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal. egy melléklet kijár, széle rojtos