Pénzes Antal: Budapest élővilága. Bp., 1942, Kir. M. Természettudományi Társulat, XX+236p.+40 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Az Erdélyi Múzeum-Egyesület Brassóban 1934 augusztus 26-28. napjain tartott tizenharmadik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk.: Dr. György Lajos főtitkár. Cluj/Kolozsvár, 1935, Erdélyi Múzeum-Egyesület, 143+3 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a gerincen kis hiánnyal.
Emilia Martin: Sarbatorile calendaristice la romanii din judetul Bichis. (A Békés megyei románok naptári ünnepei.) Bp.,1987., Tankönyvkiadó. Román nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Török András: Budapest könyv avagy Simplicissimus szerint a világ. Felvidéki András térképeivel és rajzaival. Bp., 2012, Park. 3. kiadás. Kiadói papírkötés.
Vass Samu gróf utazása Nyugat-Indiában. Ifjusági Könyvtár 4. szám. Illusztrált. Bp.,[1926.], Pallas, 173+3 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal.
Kárpát Aurél: Budai képeskönyv. Bp., [1914.], "Élet". Lapszámozáson belül Muhits Sándor egészoldalas grafikáival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a hátsó borító szakadt, gyűrött, a gerincen sérülésnyommal.
Antalffy Gyula: A honi utazás históriája. Bp.,(1943), Athenaeum, 268+2 p.+XXXII (fekete-fehér képtáblák) t. Papírkötés, foltos, szakadt borítóval, a hátsó borítón hiánnyal.
CS. Mozaikok Csongrád város történetéből 1977. Szerk.: Szabó Endre. Csongrád, 1977, Csongrád Városi Tanács VB. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
2 db Bécs és Alsó-Ausztria kiadvány: Ludwig W. Abels (szerk.):Wien und Niederösterreich. Wien, (1928), Gerlach&Wiedling. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, fűzés zsinórja szakadt, kissé sérükt gerinccel, szakadt és kissé foltos borítóval, 97-100 oldal hiányzik. + Wien zur Zeit des 10. Deutschen Sängerbundfestes 1928. Wien, (1928), Festausschuss. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, sérült és foltos borítóval.