Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Beschreibung:

Agostini, Alberto M[aria] de: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította Cholnoky Béla. 100 képpel. Budapest, [1930 körül]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 209 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Alberto Maria de Agostino (1883-1960) szalézi szerzetes, olasz misszionárius, felfedező, hegymászó, fényképész és etnográfus. Több évtizedes missziós munkássága Dél-Amerika legdélebbi részeire szólította; a rendkívüli természeti szépségekben gazdag, hó borította és szél tépte hegyvidék számos részét a modern felfedezők közül elsőként járta be. Munkájában 1910-1923 közötti földrajzi és néprajzi megfigyeléseit közli a Tűzföldről, annak vadászó életmódot folytató, sámánisztikus hiedelemvilágú őslakó törzseiről, illetve a lassan modernizálódó vidékről. Az első magyar kiadás 1926-ban jelent meg, példányunk az 1930 körüli 3. kiadásból való. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk